Geoblog.pl    joael    Podróże    2018-Skopje-Växjö    Rejs łodzią i jaskinia

Macedonia
Macedonia, Matka

TEMPERATURA: 24°C
POGODA: świeci słońce

Zanim dojechaliśmy w ścisku do Kanionu Matka, po drodze nasz autobus miał awarię. Wszyscy wysiedli, część czekała na kolejny autobus nr 60, inni wsiedli do podjeżdżających autobusów. Ja z poznanymi kolegami z Polski już chcieliśmy iść na Taxi żeby nie marnować czasu - a tu podjechał nasz kierowca nowym (starym) autobusem.

Wysiedliśmy na ostatnim przystanku. Stąd do wejścia do parku jest niecałe 600m. Tuż za tamą już stoją panowie przy swoich łódkach licząc na to że ktoś z nimi popłynie. Tuż przy Monastyrze św. Andrzeja zaczepił nas Macedończyk który trochę mówił po Polsku. Jako że zaoferowana cena była ok, płyniemy z nim (koszt 400 MKD). Rejs trwa godzinę wliczając zwiedzanie jaskini.

W czasie rejsu powymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat kraju, Bałkanów, w ogóle podróży.

Po powrocie mieliśmy jeszcze czas na lokalne piwo i krótki spacer wzdłuż brzegów jeziora. O 13 mieliśmy mieć autobus powrotny do Skopje. Przez korki nie było szans żeby autobus do nas dojechał. Więc albo mogliśmy podejść 2km na kolejny przystanek, albo jechać Taxi. Wybraliśmy drugi wariant - koszt 500 MKD na 4os.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2018-08-24 18:14
Fantastyczne zdjęcia!

joael
joael - 2018-08-24 18:16
Pogoda była idealna!

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)
Zasoby: 2642 wpisy2642 1326 komentarzy1326 36710 zdjęć36710 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024