Geoblog.pl    joael    Podróże    2019-Indie    Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie

Indie, New Delhi

TEMPERATURA: 19°C
POGODA: pochmurno

W metrze było pusto. Może to przez cenę? Dla nas 60.00₹ to niedużo, a autobus miejscowego Hindusa do centrum kosztuje tylko 10.00₹.

Po wyjściu z metra do hotelu miałem niecały kilometr. Wyczytałem że motoriksza (czyli tuk-tuk) kosztuje ok 30-40 Rupii. Ale niestety wszyscy chcieli ze mnie zedrzeć 100. No więc przespacerowałem się przez dworzec i po drugiej stronie zaczepił mnie młody chłopak. Koniecznie chciał mnie powieść typową rikszą. Zgodził się na 30.00₹ za 400m. Żal mi się go zrobiło. Miałem drobnymi 40, więc tyle dostał po dotarciu na miejsce.

Po odświeżeniu jadę zwiedzić Red Fort, a potem meczet Jama Masjid. Na koniec spacer po bazarach.

Pod fort manager hotelu pomaga mi z gościem od tuk-tuka.. Chciał 200, zgodził się na 100 za 2,5km. Po dotarciu na miejsce okazało się że kasa nieczynna, trzeba mieć bilet on-line. A ja nie mam netu?! Z pomocą przyszedł mi przewodnik, który użyczył neta, w zamian za to że mnie oprowadzi. Koszt 1,5h spaceru łącznie z biletem 800.00₹. Potem spacerem poszedłem pod meczet. Nie doczytałem że wstęp płatny - tylko 300.00₹. Jako że mi się skończyły Rupie, odźwierny chętnie mi wymienił 20 Euro. Po dobrym kursie 78.00₹ - bez kantowania!!!

Obiadokolacje jem z towarzystwie poznanego Piotra (który był tu już kilka razy) w Krishna Cafe przy Main Bazaar. Pyszna Tiki Masala kosztowała 310.00₹. Świeży sok z mango 30.00₹. Padam o 22, czyli 17:30 naszego czasu.

KURS WALUT:
1 PLN = 18.41 INR
1 INR = 0.054 PLN
1 EUR = 79 INR

Multimedia (2)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

• rozmiar: 0,00 B  |  dodano

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2019-11-20 16:44
Podziwiam!
...a Piotr pisał kiedyś na Geoblog.pl?
Pozdrawiam

joael
joael - 2019-11-20 16:47
Dzięki. Nie wiem ale jutro zapytam. Jakby nie powietrze to Delhi całkiem ciekawe. Ale po 3h chodzenia głowa boli... PMI 540mg

zula - 2019-11-20 17:11
I to jest siła Internetu...Ty na krańcu świata ja gdzieś w Polsce i odpowiedź mam w minutę!

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024