Geoblog.pl    joael    Podróże    2010-Portugalia-Gibraltar    Skalista wędrówka

Skalista wędrówka

Gibraltar
Gibraltar, Gilbraltar

Do Gibraltaru dojechałem o 6, jadąc bocznymi drogami. Ewa całą noc przespała na tylnym siedzeniu. Ja pokimałem z 2h. Później na ulicy zrobił się gwar. Okazało się że tu czas znowu trzeba przestawić na nasz i o 8 była tak naprawdę 9-ta.

Na śniadanie trafiliśmy do fajnej knajpki przy Food Market, tuż przed bramą wejściową na starówkę. Wcześniej wymieniłem w kantorze euro na funty. 1€ = 0,85£.

Śniadanie nas kosztowało 3,50£ za osobę. Ceny porównywalne jak w strefie euro, może nawet tańsze. Na pewno benzyna tańsza, bo za 1 litr BP95 płaciłem 0,89£.

Po śniadaniu i zabookowaniu hotelu na dzisiejszą noc koło Sevilli ruszyliśmy na podbój Gibraltaru. Ponieważ zawsze nas interesuje przede wszystkim przyroda, cały dzień spędziliśmy na chodzeniu po skałach. Oczywiście w przenośni...

Koło zamku kupiliśmy bilet za 1£ / os dzięki któremu można było przejść cały Gibraltar na piechotę. W sumie był to bilet za odwiedzenie punktów widokowych. Większość leniwych turystów jeździ po Gibraltarze busami lub taksówkami, my woleliśmy zażyć trochę świeżego powietrza. Dostaliśmy mapę z trasą i faktycznie jak widać na fotkach ją przeszliśmy. Na oko wydaję się to z 5-6km.

Jedynym punktem którego nie zrealizowaliśmy był zjazd kolejką z góry na dół. Niestety wiało tak że wyciąg był zamknięty.

mirka66 - 2010-02-22 10:40
A co slychac u magotow?

mirka66 - 2010-02-27 09:28
A malpy jak byly tak sa.Dobrze im tam.

mirka66 - 2010-02-27 10:36
Nie widze zdjecia ze smiglem-pomnikiem,(od samolotu gen.W.Sikorskiego).Nie widzieliscie go?

joael
joael - 2010-02-27 10:57
Niestety nie, za dużo czasu zajęło nam chodzenie po skałach, blisko 4h

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024