Geoblog.pl    joael    Podróże    2011-Andaluzja    Plan podróży

Plan podróży

Polska, Władysławowo

15.12.2010 - Właśnie zarezerwowałem bilety na samolot RyanAir z Gdańska do Girony, a później z Girony do Sevilli. Zrobimy sobie takie małe tygodniowe zwiedzanie południowej Hiszpanii + Girona. Trochę się nasiedziałem żeby zgrać loty i przede wszystkim ceny. Komedią na stronie Ryan'a jest to że co chwila zmieniają się ceny biletów. Raz w górę, raz w dół. Jak już znalazłem fajny termin na lot z Gdańska do Girony w super cenie 28zł, to przy ponownym odświeżeniu strony po sprawdzeniu lotu do Sevilli cena była taka sama, tylko został 1 bilet. No więc ja lecę do Girony za 28zł a moja żona za 59zł.

Muszę przyznać że Girona to super miejsce na przesiadkę. Naprawdę można trafić bilety w bardzo niskiej cenie. Te do Sevilli rezerwowałem za 10,00 euro od osoby, a powrotny za 8,80 euro od osoby (pierwotnie były po 6,80). Bez podatków, opłat, itp. Jedynie doliczyli opłaty administracyjne 20,00 euro za 4 bilety.

Łącznie wszystkie 8 biletów kosztowało ok. 660zł

Gdyby nie to że to luty i pogoda może być nie najlepsza w Maroku, to bym zdecydował się na lot do Fezu lub Marakeszu, bo bilety były po 8,00 euro od osoby. Ale na Maroko przyjdzie jeszcze czas...

27.12.2010 - Dziś dowiedziałem się jak zmniejszyć opłaty za bilety w Ryan Air. Trzeba mieć kartę prepaid'ową. W Polsce można dostać taką tylko w BZWBK (płatna). Ja jestem właśnie po rejestracji konta w Neteller. Zamówiłem kartę Mastercard Prepaid, karta jest darmowa.

11.01.2011 - Właśnie wynająłem auto na 4 dni - Seat Ibiza z firmy Niza Cars. Koszt 238,80zł za 4dni + ubezpieczenie wkładu własnego na wypadek stłuczki 88zł. Polecam wykupić takie ubezpieczenie wcześniej, bo na lotnisku u operatora kosztuje ponad 2x drożej, lub blokują na karcie 1tyś euro jeżeli z niego rezygnujemy.

Rezerwacja noclegów:

Dzień 5 - Malaga
Dzień 6 - Sevilla
Dzień 7 - Girona

zula - 2010-12-18 12:43
Wspaniały plan zwiedzania ...tylko czekać, wsiadać i szczęśliwie lądować a potem ogladać i robić zdjęcia !!!
Powodzenia Wam życzę i pozdrawiam

joael - 2010-12-21 12:59
Już się nie mogę doczekać. Lecimy za 2 miesiące a już mała zmiana. Jeden dzień poświęcimy na zwiedzenie Tangeru!

tasiemiecc
tasiemiecc - 2010-12-21 17:00
Ten Tanger brzmi świetnie. Jak to się mówi: Nie przynosi ujmy zmiana planów ze zmianą sytuacji ;) Miłej podróży. Czekamy na recenzję.

joael - 2010-12-21 21:28
Do Tangeru mieliśmy zamiar płynąć już w tym roku, bo byliśmy w Gibraltarze w lutym, ale się nie udało. Przygoda będzie fajna, minus na pewno drogi prom - 130euro za 2os w 2 strony

joael - 2010-12-27 16:50
Korekta... wypadł z planu Tanger, bo do Maroka na tydzień polecimy w październiku lub na początku listopada

mirka66 - 2011-02-14 09:40
No to juz za 4 dni wyruszacie.Milego pobytu zycze.I juz nie moge sie doczekac zdjec.Powodzenia.

joael - 2011-02-17 09:54
Wylot już jutro... znowu ruszamy w podróż. Czas się pakować.

Dominik Ch

13.09.2024 - 13.09.2024