Geoblog.pl    joael    Podróże    2012-Rzeszów    Spacer po starówce w deszczu

Spacer po starówce w deszczu

Polska, Rzeszów

Jak się okazuje do centrum Rzeszowa z lotniska dostać się nie jest tak łatwo. O ile do naszego lotu jest dopasowany w miarę autobus linii L (koszt 8zł), o tyle z rana to już spory problem. Ktoś z urzędu miasta powinien o tym pomyśleć.

My wzięliśmy taksówkę, bo zaczęło padać - to raz, a poza tym jechaliśmy w trójkę, więc koszt wyszedł niewiele większy.

Zakwaterowanie w hotelu Grand, praktycznie w samym centrum, obok Rzeszowskiego rynku. Wnętrze hotelu od samego początku robi wrażenie. Stylem przypomina Króla Kazimierza położonego w Kazimierzu Dolnym.

Po spotkaniu udajemy się na spacer po starówce, przede wszystkim obejrzeć kamienicę, gdzie w tym roku otwarty zostanie pierwszy na Podkarpaciu hotel 5* - hotel Bristol (dodam że jestem hotelarzem i zajmuję się PR i promocją hoteli).

Obiektywnie stwierdzam że Rzeszów mnie bardzo zaskoczył. Rynek ładnie odnowiony. Pierwsza moja myśl to to że przypomina trochę Kraków, chodzi o klimat. Akurat trafiliśmy na juwenalia, więc spory tłok i dużo studentów. Podobno Rzeszów to taki nasz Oxford (właściciel hotelu podpowiedział że na 160tyś mieszkańców jest ok. 60tyś studentów).

Do Rzeszowa latają praktycznie tylko Ryan'y, stąd zdziwiłem się że nikt z Urzędu nie zadbał aby Rzeszów na wyspach był odbierany jako destynacja City Break (to mój pierwszy pomysł na promocję hoteli).

Okazuje się że niedoceniony Rzeszów ma same plusy - dobre hotele, blisko granicy, kasyno (na Ukrainie nie ma oficjalnego hazardu) i ładne lotnisko. No i jeszcze jedno mi się nasuwa spostrzeżenie - kebab na kebabie. Czyżby tyle turków tu mieszkało?

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2670 wpisów2670 1349 komentarzy1349 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024