Geoblog.pl    joael    Podróże    2013-Tatry-Grecja    Zwiedzanie starówki

Grecja
Grecja, Kos (gr. Κως)

TEMPERATURA: 21°C
POGODA: świeci słońce

Po 20min jesteśmy z powrotem w Kos. Zgłodnieliśmy. Po przeciwnej stronie pętli autobusowej dojrzeliśmy restaurację Sunrise, idziemy sprawdzić ceny. Jest taniej niż tam gdzie jedliśmy wczoraj. Zostajemy. Dziś ja biorę suwlaki a Ewa rybę. Za obiad płacimy 20.50€. Wszystko bardzo smaczne.

Ponieważ miasto Kos słynie z kilku wykopalisk z czasów mitycznej Grecji, idziemy je pooglądać. Wszystko jest podzielone na strefy, ogrodzone, ale bez biletów wstępu.

Na początek idziemy wzdłuż Ancient Agora (widzieliśmy kawałek wczoraj). Przez rynek dochodzimy do Casa Romana (zabytkowy dom z czasów rzymskich). Tuż obok jest Baptysterium oraz Odeon (starożytny teatr). Mały, ale robi wrażenie. Po przeciwnej stronie ulicy jest część zachodnia wykopalisk. Idąc w dół do portu można podziwiać je w całej okazałości.

Z portu powoli wracamy do apartamentu, robiąc po drodze zakupy w znanym mi supermarkecie.

mirka66
mirka66 - 2013-04-06 19:58
Fajne,urokliwe miasto.

joael - 2013-04-06 20:05
Ale czysto i ładnie jest tylko przy starówce :)

mirka66
mirka66 - 2013-04-12 09:17
Tak to w tym kraju jest.Tam gdzie chodza turysci jest czysto,a dalej .......... wiemy co .

joael - 2013-04-12 09:19
Najlepsze że oni nie widzą w tym nic dziwnego, ich podejście do życia i turystów mnie rozbroiło

Dominik Chrzanowski
zwiedził 26.5% świata (53 państwa)
Zasoby: 1923 wpisy1923 1047 komentarzy1047 25367 zdjęć25367 214 plików multimedialnych214

25.02.2020 - 25.02.2020

01.01.1970 - 01.01.1970