Geoblog.pl    joael    Podróże    2014-Toskania    Cinque Terre - odsłona 2

Włochy
Włochy, Manarola

TEMPERATURA: 18°C
POGODA: świeci słońce

Po przejechaniu kilku kilometrów parkuję auto na poboczu, przepisowo, przed zakazem parkowania, oszczędzając tym samym kilka euro na parkingu. Zejście do miasta zajmuje mniej niż 10min. Na początek dochodzi się do tarasu, przy którym stoi kościółek, i z którego widać główną ulicę schodzącą w dół do portu. Miasteczko sprawia wrażenie jakby było wciśnięte w wąwóz. Po jednej stronie na zboczach są domki i widać pieszych idących szlakiem przez góry z Riomaggiore, a z drugiej zaś strony winnice.

Przy głównej uliczce widać kilka kafejek, restauracyjek, małe hoteliki, a na końcu port - a raczej porcik, i ścieżkę do następnej miejscowości. Doszedłem do zakrętu spotykając po drodze miłych norwegów, z którymi zamieniłem kilka zdań. Zrobili mi też fajne zdjęcia. Na parking wróciłem przez winnice, które widziałem z górnego tarasu.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

stock
stock - 2014-04-10 09:38
Pięknie tam, choć mam wrażenie, że nie do końca trafiłeś z pogodą

joael
joael - 2014-04-10 10:29
Pogoda taka sobie. Raz słońce. Raz pochmurno. I tak było lepiej niż w prognozie gdzie zapowiadali opady.

Sylwina
Sylwina - 2014-04-11 17:06
pieknie kolorowo :)

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2670 wpisów2670 1349 komentarzy1349 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024