Geoblog.pl    joael    Podróże    2014-Toskania    Zwiedzanie miasta

Włochy
Włochy, San Gimignano

TEMPERATURA: 22°C
POGODA: świeci słońce

W końcu popołudniu nad Toskanią wyszło słońce. Świeci ostro. Akurat dojechałem na parking pod miastem. Parkuję na poboczu, dzięki czemu znowu coś udało mi się zaoszczędzić.

Podejście do starówki zajmuje mi 10min (na oko ok. 800m pod górę). Masa turystów. Miasto słynie ze swoich wież, kiedyś zostało nawet nazwane Manhatanem starożytności. Główną ulicą od bramy wejściowej idzie się na wprost do placu, przy którym stoi potężny kościół (świetne zdjęcia ze schodów) i owe wieże.

Tuż obok z ruin zamku można podziwiać okoliczne plantacje winorośli. Zmęczony podróżą i zwiedzaniem o 17 wracam na kemping.

zula - 2014-04-12 22:14
"...San Gimignano – Miasto,zwane "Manhattanem średniowiecza", słynie z czworokątnych wież zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII-XV w., które pełniły funkcje obronne"... Wikipedia
i podobno lody sa tunajlepsze na świecie! - jadłeś?,
pozdrawiam

joael - 2014-04-13 07:38
Nie. Lodów nie jadłem, ale w Sienie też słyszałem że tam mają najlepsze lody z bakaliami

marianka - 2014-04-20 15:19
Nie mogę uwierzyć, że jakoś tam nigdy nie dotarłam;) Ale bym się wybrała do Toskanii znowu!!

joael - 2014-04-20 15:29
Warto zejść z utartych szlaków. Ja odkryłem kilka innych ciekawych miejsc w dolinie Chianti. Na następny wyjazd... już z rodzicami i ich znajomymi w październiku.

Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024