Geoblog.pl    joael    Podróże    2015-Eurotrip    Spacer po mieście

Francja
Francja, Nantes

TEMPERATURA: 26°C
POGODA: świeci słońce

Podróż do centrum z przesiadką zajęła mi nie więcej niż 30min. Wysiadłem w samym centrum na placu Comerce. Stąd do mojego hotelu miałem tylko 300m. Niby krótki dystans a błądziłem dobre 15min. Brak oznaczeń hotelu. Pod numerem gdzie miał być, budynek mieszkalny. Recepcjonistka słabą angielszczyzną pokierowała mnie 2x dookoła, zamiast wyjść przed budynek, bo stałem po przeciwnej stronie. W końcu jestem. Odświeżenie i idę na obiad. Pełno tu barów i kafejek.

Na dziś w planie mam spacer deptakiem do Ile de Versailles, wejście do ogrodów japońskich, powrót koło katedry i zamku do hotelu. Pogoda zachęca do opalania, więc co jakiś czas robię sobie 15min przerwy na nasłonecznienie.

Pierwsze wrażenie Nantes robi bardzo pozytywne. To miasto akademickie, dużo młodzieży, brak ciemnoskórych Panów oferujących tandetne pamiątki. I bardzo czysto jak na Francję.

Nantes słynie z katedry i zamku z czasów średniowiecza. Obiekt sakralny nigdy nie został ukończony w swoich czasach, budowa trwała dalsze 400 lat. We wnętrzu widać pozostałości malowideł, fresków z początku budowy tj. XV wieku. We wnętrzu są grobowce pierwszych władców tych ziem.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
ewelinka90
ewelinka90 - 2015-05-02 09:33
Naprawdę było tak ciepło? Szoook. I to Francja a nie Hiszpania?! Ładne zdjęcia. No ale przy takiej pogodzie nie mogły wyjść inne.

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2668 wpisów2668 1347 komentarzy1347 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 08.04.2024