Geoblog.pl    joael    Podróże    2015-Eurotrip    Zwiedzanie miasta

Niemcy
Niemcy, Köln

TEMPERATURA: 18°C
POGODA: świeci słońce

Do Kolonii dojechałem wczoraj przed 22. Do hostelu miałem bardzo blisko, niecałe 400m. Szybki check-in, mycie i spać. Poranek zapowiada się bardzo ładnie. Świeci słońce. Po wczorajszym deszczowym dniu w Strasbourgu pech się chyba skończył? Ale czy na pewno! Po śniadaniu idę zwiedzać miasto. To moja druga wizyta w tym mieście.

Na początek idę w kierunku ostatnich murów miejskich i bramy z czasów średniowiecza. Pstrykam pierwsze zdjęcie... i w aparacie padła bateria. I w sumie na tym mógłbym skończyć relację z tego miejsca :(

Po drodze do katedry minąłem 3 sklepy fotograficzne, niestety nikt nie miał ani tego modelu akumulatorka, ani ładowarki. Trudno. Pewnie i tak kiedyś tu jeszcze wrócę!

Koło katedry piję kawę w McDonaldzie. Rozkoszując się słońcem... i przeraźliwie mocnym wiatrem. O wejściu na wieżę mogę zapomnieć... taka kolejka. W końcu to sobota. Idę na drugi brzeg rzeki, spaceruję nową promenadą w budowie, zaglądam to tu to tam, dochodząc do kolejnego mostu i przemysłowej dzielnicy Hafen... rewitalizacja jak w Hamburgu. Ze stoczni zrobili miejsce spacerowe dla mieszkańców i turystów, muzea, kafejki.

Zanim się obejrzałem czas już się było zbierać na stację kolejową. Wsiadam w kolejkę podmiejską S13 do Flughafen Köln/Bonn za 2.40€. Podróż trwa niecałe 20min.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2015-05-01 12:28
...oj jaka szkoda z tym aparatem!
Ciekawa byłam zdjęć z Kolonii - wspominam to miejsce z wielkim sentymentem . To było pierwsze spotkanie z ...zachodem.

joael - 2015-05-01 15:01
To moja druga wizyta w tym mieście i na pewno nie ostatnia. Więc zdjęcia pewnie z tego miejsca jeszcze pojawią u mnie na blogu. Pozdrawiam

mirka66 - 2015-05-25 09:53
Jak pech to pech.Nastepnym razem prosze o kontakt ze mna.Z mila checia bede przewodnikiem po Köln.

joael - 2015-05-25 10:17
Ok, bo już mam pomysł na kolejny wyjazd. Na pewno się odezwę!

Dominik Ch

13.09.2024 - 13.09.2024