Geoblog.pl    joael    Podróże    2015-Frankfurt-Mainz-Heidelberg    Zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta

Niemcy
Niemcy, Mainz

TEMPERATURA: 23°C
POGODA: świeci słońce

Podczas całej ponad godzinnej podróży spałem. Obudziłem się dopiero na zjeździe z autostrady do Mainz. Miasto widać że się rozwija. Budowana jest nowa linia tramwajowa ze środków UE pod stadion.

Wysiadam przy dworcu głównym. Na początku mam lekki problem z orientacją w terenie. Po prostu idę przed siebie. Po 5min spacerze dostrzegłem na skrzyżowaniu dróg plan miasta z zaznaczonymi zabytkami, i miejscem gdzie jestem. Idę w kierunku Renu ulicą Grosse Bleiche. Na końcu tuż przy rzece wzniesiono w czasach świetności miasta przepiękny budynek, używany teraz jako Landtag (czyli parlament).

Promenadą idę w kierunku Ratusza. Stare przeplata się z nowym. Wchodzę po schodkach na platformę, przy której zorganizowano festyn. Jest to przedłużenie centrum handlowego. Które dalej łączy się z placem katedralnym. Teren w około usiany jest ogródkami piwnymi, targowiskiem z owocami. Na przedłużeniu Augustinerstrasse dochodzę do kolejnych perełek architektury. Kamienic z drewna które mają ponad 300 lat.

Po powrocie na platformę idę coś zjeść. Pełno smakołyków, ale jak tu nie skosztować Currywurst mit Pommes aus regional. To taka lokalna odmiana kiełbasy, z sosem curry a nie posypką, frytki też w posypce i z ketchupem.

Centrum jest dosyć małe więc spokojnie obszedłem ciekawsze miejsca w 3h. Jedyna rzecz na którą zabrakło mi czasu to cytadela.

O 17:13 jadę do Frankfurtu. Bilet kosztował 8.10€

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2015-05-13 22:35
Piękne zdjęcia- miałeś odpowiednią pogodę co dało fotograficzny efekt!

joael
joael - 2015-05-14 08:47
Nie tylko :) Kupiłem nowy filtr polaryzacyjny z UV, trochę kosztował ale warto było zainwestować. Dużo znajomych już widziało zdjęcia i każdy mówił to samo. Poczekaj na zdjęcia z Heidelbergu :)

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2668 wpisów2668 1347 komentarzy1347 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 08.04.2024