Geoblog.pl    joael    Podróże    2015-Hong Kong    Dzień 4 - Tung Chung

Dzień 4 - Tung Chung

Hong Kong
Hong Kong, Hong Kong (cn. 香港)

TEMPERATURA: 21°C
POGODA: pochmurno

Po wczorajszej wspinaczce wyszło zmęczenie i wstaliśmy późno. Przynajmniej jedno z nas. O 11-tej jemy szybkie śniadanie (ja na zakupach byłem w markecie już o 9, to tylko małżonka nie chciała wstać). Jedziemy dziś na wyspę Lantau, by zobaczyć Buddę - największą statuetkę na świecie. Z hotelu wychodzimy tuż przed 12.

Żeby było szybko (nie koniecznie tanio) wsiadamy w metro (linia niebieska) przy North Point i jedziemy do stacji Central, tam podziemnym korytarzem przechodzimy do stacji Hong Kong i jedziemy dalej do Tung Chung (linia żółta).

Na miejscu jesteśmy tuż przed 13. Wychodząc ze stacji metra i idąc w kierunku dworca autobusów Lantau Bus Company widzimy kolejkę ludzi czekających na wjazd wyciągiem pod Buddę. Koszt takiej przyjemności to 165 HK$. Dla nas za dużo. Wolimy tańszą wersję - wjazd autobusem.

Po chwili okazało się że nie ma znaczenia gdzie czekamy, na autobus nr 23 (kierunek Ngong Ping) czy wyciąg. Kolejka podobna - na co najmniej 1,5h stania. Szybko sprawdzam alternatywy żeby nie marnować dnia. Jest! Autobus nr 11 jedzie do wioski Tai O (koszt 11.20 HK$), to trochę dalej niż zjazd na szczyt. Pytamy czy możemy wysiąść pod szczytem? Możemy. Bilet nawet sporo tańszy bo ten na autobus nr 23 kosztował 19.20 HK$ za osobę.

Pakujemy się do pierwszego autobusu który podjechał (trzeba tu zaznaczyć że wszyscy pasażerowie są zdyscyplinowani, są specjalne barierki żeby nikt się nie pchał, wszyscy ładnie stoją w kolejce). Czas przejazdu to 50min. Już w drodze decydujemy że jednak zjeżdżamy do samej wioski, pospacerujemy, zjemy obiad i dopiero podjedziemy na szczyt (autobusem nr 21 - koszt 6.30 HK$)

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2670 wpisów2670 1349 komentarzy1349 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024