Geoblog.pl    joael    Podróże    2015-Hong Kong    Dzień 5 - Kennedy Town

Dzień 5 - Kennedy Town

Hong Kong
Hong Kong, Hong Kong (cn. 香港)

TEMPERATURA: 22°C
POGODA: świeci słońce

Ostatniego dnia w Hong Kongu mieliśmy w planach plażowanie na południowej części wyspy. Jednak z uwagi na to że mimo wcześniejszych zapowiedzi nie możemy zostać w pokoju do 17, a tylko do 15, postanowiliśmy się rano spakować, oddać walizki do przechowania i zwiedzić Hong Kong od zachodu (Kennedy Town) do centrum (Dzielnica Central).

Spod hotelu do Kennedy Town jeździ kilka autobusów, my wybraliśmy 18P (przejazd za 5.20 HK$). Czasem się dziwię. Podobną trasą jedzie autobus pośpieszny 18X (w korkach i tak to jest bez znaczenia). Ma tylko 4 przystanki mniej, a koszt przejazdu 10.20 HK$.

Po niecałej godzinie byliśmy na zachodnim wybrzeżu. Koło pętli autobusowej jest park nad morzem, który z małymi przerwami ciągnie się aż po Tin Hau.

Spacerem wśród zieleni idziemy przed siebie. Mamy cały dzień... Zabudowa różni się nieznacznie od centrum. Są niższe budynki. W gorszym stanie. Prowizoryczne rusztowania (na zdjęciu to dokładnie widać). Targ rybny co drugie skrzyżowanie.

Wracamy na promenadę.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)
Zasoby: 2642 wpisy2642 1326 komentarzy1326 36710 zdjęć36710 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024