Geoblog.pl    joael    Podróże    2016-Francja    Plan podróży
2016

Plan podróży

Polska, Władysławowo

09.09.2015 Jak to zwykle bywa pomysł na wycieczkę rodzi się z promocji. Tak było i tym razem. Hiszpańskie tanie linie Volotea z okazji 6-tych urodzin wrzuciły do systemu bilety za 6.00€. Szybko przeszukałem możliwe trasy i ułożyłem 2 składaki, wycieczkę po Hiszpanii, i drugą po Francji. A jako że łatwiej jest się dostać z Gdańska do Francji... wybrałem ten kierunek.

Po 6.00€ dałem za każdy z biletów na trasie: Strasbourg - Toulouse i następnego dnia wieczorem z Toulouse do Wenecji.

13.12.2015 Czas kompletować dodatkowe loty, bo wyjazd zbliża się dużymi krokami. Z Gdańska do Strasbourga najłatwiej jest się dostać z Kolonii. Tę trasę tylko w odwrotnym kierunku zrobiłem już w tym roku, w kwietniu. Koszt przelotu linią Wizz Air do Kolonii - 59 PLN.

24.12.2015 Całą wycieczkę z godnie z wcześniejszym planem zakończę w Berlinie, skąd do Gdańska wrócę Polskim Busem za 1 PLN. Pozostał mi tylko zakup biletu na Flixbusa z Kolonii do Strasbourga oraz lot z Treviso do Berlina Ryanair'em.

19.01.2016 Mój wcześniejszy plan wycieczki musi ulec modyfikacji. Volotea zmieniła mi lot z Tuluzy do Wenecji, przez co tak naprawdę w Tuluzie byłbym przelotem, nie zobaczywszy miasta. Na szczęście jest na tyle czasu że mogę trochę pozmieniać plany. Wybrałem easyJet i przelot z Tuluzy przez Genewę do Berlina. Jeszcze tylko rezerwacja hoteli i ruszam w drogę.

Kilka osób mnie pytało o Tuluzę, więc dopiszę że tam mieści się fabryka Airbusa, gdzie składają A380, oraz miasteczko kosmiczne. A i samo miasto ma ciekawą architekturę, a Bazylika Saint-Sernin jest wpisana razem ze szlakiem do Compostelli na listę UNESCO.

08.02.2016 Dzięki 2000 punktów sieci Accor zarezerwowałem hotel Ibis w centrum Strasbourga za 8.13€ ze śniadaniem.

11.02.2016 Dzięki 4000 punktów sieci Accor zarezerwowałem hotel Ibis w centrum Tuluzy za 28.08€ za 2 doby.

CAŁA TRASA W SZCZEGÓŁACH:
[W6] Gdańsk - Köln (Wizz Air)
[V7] Strasbourg - Toulouse (Volotea)
[U2] Toulouse - Geneva (easyJet)
[U2] Geneva - Berlin (easyJet)

Rezerwacja noclegów:
Hotel Ibis Centre Ponts Couverts***, Strasbourg, 48.13€ / doba, 1 nocleg ze śniadaniem
Hotel Ibis Toulouse Centre***, Toulouse, 54.04€ / doba, 2 noclegi

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch