Geoblog.pl    joael    Podróże    2016-Malezja    Dzień 6 - Island Hopping

Malezja
Malezja, Palau Dayang Buntig

TEMPERATURA: 36°C
POGODA: świeci słońce

Dzisiejszy dzień spędzamy na Island Hopping - wycieczce łodziami po okolicznych atolach. Wycieczkę kupiliśmy od Pana Miu, właściciela knajpy D'Khas w której się stołujemy. Za naszą dwójkę zapłaciliśmy 70 MYR. Jak się później okazało można było tę cenę zbić do 25 MYR za osobę. Trudno.

Rano wstajemy wyjątkowo wcześnie bo o 7:30. Na 8 idziemy do knajpy na śniadanie. Jedzenie nam nie idzie bo w końcu u nas jest środek nocy. Po śniadaniu podjeżdża po nas transport - zdezelowany Isuzu, jest 7 miejsc ale pakujemy się w 9 osób (w tym 3 osoby z Ukrainy, z którymi się zaprzyjaźniamy). Jedziemy ok. 5-7min na przystań. Trochę czekamy, bo zrobił się niezły chaos. Jest około 20 łodzi i każda płynie w innym kierunku. Dlatego każdy uczestnik dostaje opaskę przypisaną do łodzi i kierunku, no i ruszamy.

Na początek największa z okolicznych wysp - Palau Dayang Buntig i dziewicze jezioro po środku wyspy. Wstęp płatny. Na miejscu mamy godzinę czasu na zwiedzanie.

O 11 mamy być z powrotem na przystani, skąd ruszamy dalej.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024