Geoblog.pl    joael    Podróże    2016-Korea Południowa    Dzień 3 - Wieczór w Jeju
2016

Dzień 3 - Wieczór w Jeju

Korea Południowa
Korea Południowa, Jeju-si (kor. 제주시)

TEMPERATURA: 18°C
POGODA: świeci słońce

Ostatnim miejscem dzisiejszego wieczoru była stolica wyspy. Na początek wdrapałem się na szczyt Sarabong, nieopodal mojego noclegu. Niestety widok ze szczytu rozczarował. Wszystko zarośnięte drzewami, ledwo było widać port poniżej. Dobrze że droga na górę nie była ani wymagająca (schody) ani długa (ok. 10min wchodzenia).

Jako że zostały mi tylko 3h do oddania auta jadę najpierw zatankować, żeby później po ciemku się nie stresować czy coś znajdę, i czy stacja będzie czynna. Dogadaliśmy się na migi, bo Pan który tankował mi auto oczywiście angielskiego nie znał ni w ząb. Dziś przejechałem kilometrów za ₩13.000 (ok. 45 PLN).

Jadąc na lotnisko zahaczyłem o jeszcze jedno miejsce - Dragon Head Rock do którego prowadzi Yongyeon Bridge. Most zawieszony nad rzeką, ładnie oświetlony po zmroku. Skały to punkty widokowe, skąd widać lądujące na Jeju samoloty. Miejsce na pewno popularne wśród tutejszych turystów, bo w okolicy wszystkie restauracje pełne.

Tuż po 19 jadę oddać auto do wypożyczalni. To był fajnie spędzony dzień

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
majka79
majka79 - 2016-11-17 11:13
Czym robisz zdjęcia że tak ładnie wychodzą wieczorową porą?

joael
joael - 2016-11-18 06:41
Nikon D3200, tryb "bez lampy", wychodzą o wiele lepiej niż te robione w trybie "nocny"

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2668 wpisów2668 1347 komentarzy1347 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 08.04.2024