Geoblog.pl    joael    Podróże    2017-Doha-Szanghaj-Bangkok    Plan podróży
2017

Plan podróży

Polska, Władysławowo

10.01.2017 Jak dobrze zacząć nowy rok? Od planowania dalekich podróży? ... Ja tak właśnie zrobiłem. Dwa dni temu pojawiła się promocja Qatar Airways na loty do Azji. Można trafić Szanghaj za 1190 PLN... no i jak tu nie skorzystać?!

Nie dość że linia wrzuciła tanie bilety, to jeszcze na tych trasach można polecieć dwupoziomowym B777-300ER!

W tej akurat ofercie, która mnie zainteresowała był mały minus. Przy locie z/do Doha musiałbym mieć wizę za ponad 300 PLN, mimo iż w Szanghaju mógłbym zostać bez niej na 6 dni. No ale warunek jest taki żeby mieć bilet na wylot z Szanghaju, bo tylko wiza tranzytowa jest za darmo na te 6 dni.

Przeszukałem multi na stronie Qatar'u i jest opcja nieco droższa z powrotem z Bangkoku za niecałe 1400 PLN :) A pomiędzy Szanghajem a stolicą Tajlandii można niedrogo polecieć Air Asią. No to siup... bilety kupione... w listopadzie lecę na tydzień do Azji :)

17.02.2017 Żeby nie było słodko dziś dałem plamę :( Air Asia miała promocję m.in. na loty pomiędzy Szanghajem a Bangkokiem. Cena na 6 Listopada była za 388.00 CNY, jak zabrałem się za kupno wieczorem cena już była za 688.00 CNY, aż trudno uwierzyć że tyle ludzi lata tanio po Azji i akurat zachciało im się bilety na mój lot!!! Sprawdzałem inne daty czy ta akurat trasa ma niższe ceny, czasem się zdarza za 527.00 CNY, ale ponieważ lot odbywa się A330-300 (czyli szerokokadłubowcem) to marne szanse na coś tańszego.

Przy płatności można zrobić mały trik. Walutą rozliczeniową są Juany (CNY), ale można zmienić na tańszą walutę Ringgit Malezyjski (MYR). On akurat ostatnio poleciał i bardziej się tak opłaca sfinalizować zakup. W sumie moja nieuwaga kosztowała mnie 436 PLN.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch