Geoblog.pl    joael    Podróże    2017-Marrakech-Liverpool    Odpoczynek po podróży
2017

Odpoczynek po podróży

Maroko
Maroko, Marrakech (ar. مراكش)

TEMPERATURA: 20°C
POGODA: świeci słońce

Wczoraj dotarliśmy do hotelu tuż przed 24. Szybko się zameldowaliśmy w hotelu Ibis, zostawiliśmy bagaże i zdążyliśmy jeszcze wyjść na kolację do pobliskiego McDonald's który jest na stacji kolejowej (czynny 24h). Ceny podobne jak u nas. Wrap kosztuje 15 MAD (ok. 1.50€), frytki 12.50 MAD, cheesburger 12 MAD.

Dziś od rana cieszymy się pogodą. Śniadanie jemy przy basenie (trochę jak francuskie - na słodko, plus parę dodatków miejscowych). Można się najeść. Koszt 60 MAD za osobę. W porównaniu z tutejszymi cenami drogo, ale jesteśmy na urlopie, więc jest to bez znaczenia. Po śniadaniu bierzemy ze sobą soki i herbatę i opalamy się do 13-tej.

Na obiad idziemy piechotą na główny plac starego miasta czyli Djemaa el Fna (ok. 2,8km - spacerem przeszliśmy ten odcinek w 50min). Na początek kosztujemy świeżego soku - koszt 4 MAD (ok. 1.60 PLN). Straganów z jedzeniem jest tyle że nie wiemy czego spróbować. W końcu trafiamy do knajpki gdzie i Ewa ma coś dla siebie (bez mięsa) i ja też. Tadżin z kurczakiem kosztuje 40 MAD, zupa Harira 8 MAD, Ewa bierze Tadżin z warzywami za 30 MAD. Za wszystko płacimy niecałe 100 MAD (bez kantowania).

Po obiedzie idziemy jeszcze na kawę do hotelu, siadamy na dachu, skąd mamy piękną panoramę placu - koszt 12 MAD / osoba.

Spacerem wróciliśmy do hotelu by się przebrać (wieczorem temperatura spada o blisko 10 stopni, ledwo przekraczając 8-9, odpocząć i z powrotem wrócić na Djemaa el Fna, by poczuć tutejszy niepowtarzalny klimat. Pełno grajków, naganiaczy na jady dorożkami, straganów z jedzeniem tyle że nie wiadomo gdzie usiąść. W końcu decydujemy się na szaszłyki, zupę Mulochija oraz herbatę miętową. Za kolację płacimy 120 MAD. Objedzeni do hotelu wracamy autobusem nr 14, przejazd kosztuje tylko 4 MAD / osoba.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
mirka66 - 2017-05-06 19:32
Lubie to miasto.My bylismy tam latem kiedy temp.powietrza w dzien dochodzila do 50 st.C ,a w nocy spadala do 30.Wam temperatura dopisala.

tasiemiecc
tasiemiecc - 2017-05-06 19:53
Mi również się tam podobało :)

joael
Dominik Ch