Geoblog.pl    joael    Podróże    2017-Czechy    Spacer przez miasto
2017

Spacer przez miasto

Czechy
Czechy, Hradec Králové

Do Hradec Králové dojechaliśmy w niecałe 2h, po drodze zrobiliśmy sobie przerwę na granicy, na zakup winiety i wymianę waluty. W mieście już kiedyś byłem, choć pamiętam niewiele. Po tylu latach wszystko wydaje się inne... nie znane.

Auto zaparkowaliśmy dosyć spory kawałek od centrum, nad rzeką. Od razu kierujemy się zobaczyć Velké náměstí czyli rynek miejski. To historyczny plac miasta w kształcie spiczastego trójkąta, z barokową kolumną po środku. Sporo kamienic stojących przy tym placu ma oryginalne fasady, budowane w różnych stylach. U zachodniej części rynku góruje 5 wież - po dwie należą do katedry św. Ducha oraz Starego Ratusza z galerią widokową, piąta zaś należy do tzw. Białej Wieży.

Wielu turystów żeby podziwiać okolicę wspina się na 72-metrową Białą Wieżę (podobno z 1589r.) znajdującą się na tyłach kościoła św. Klemensa. Także i my się tam wdrapaliśmy.

Po przeciwległej stronie placu znajdują się Malé náměstí, po środku której znajduje się studnia.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2017-10-06 20:36
Zdjęcia bardzo ładne!

joael
joael - 2017-10-07 12:52
Dzięki. Pogoda nam dopisała przez cały dzień

mirka66 - 2017-10-21 19:04
Fajne miasto.Musze sie tam wybrac.

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2670 wpisów2670 1349 komentarzy1349 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024