Geoblog.pl    joael    Podróże    2019-Gruzja    Plan podróży
2019

Plan podróży

Polska, Władysławowo

18.10.2018 Dosłownie kilka dni temu w systemie rezerwacyjnym Wizz Air'a pojawiły się 3 nowe kierunki na sezon 2019. W tym bezpośrednie połączenie do Gruzji. O kupnie biletów już myślałem kila dni temu, dziś pojawiła się dodatkowa zachęta - zniżka 20%. Teraz to już muszę polecieć - tym bardziej że lot będzie z Gdańska!!!

Po kilku informacjach od mojej przyjaciółki Moniki, która była już w Gruzji, mam wstępny plan tygodniowego zwiedzania. Na pewno wynajmę auto, tak jak 3 tygodnie temu w Armenii. Miałem obawy o sposób jazdy, ale w końcu prawo jazdy nie mam od wczoraj?!

Łącznie bilety które powinny kosztować 213 PLN + Priority 72 PLN, kosztowały mnie dzięki karcie kredytowej Wizz tylko 48 PLN, resztę opłaciłem punktami zgromadzonymi na karcie.

05.09.2019 Od dziś przygotowuję się do wyjazdu. Kupiłem drugą już książkę-przewodnik po Gruzji i całym za kałkaziu. Do tego kolega udostępnił mi w PDF przewodnik Pascala. Na pierwszy rzut... trzeba mieć auto. Wynajem jest drogi, dużo droższy niż w Armenii. Po kilku godzinach szukania wpadła mi w ręce oferta wypożyczalni Lari Rental. Za KIA Picanto (mały) na cały tydzień zapłacę 182 EURO.

Mój plan zwiedzania:

Grimis Villa, Borjomi, 45.60 GEL / doba, 1 nocleg ze śniadaniem
Hotel Mtskheta Sanapiro, Mccheta, 59.50 GEL / doba, 1 nocleg ze śniadaniem
Georgian House ***, Tbilisi, 56.16 GEL / doba, 3 noclegi ze śniadaniem
Old Town Akhaltsikhe, Achalciche, 36.00 GEL / doba, 1 nocleg ze śniadaniem

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)
Zasoby: 2642 wpisy2642 1326 komentarzy1326 36710 zdjęć36710 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024