Geoblog.pl    joael    Podróże    2019-Indie    Plan podróży
2019

Plan podróży

Polska, Władysławowo

18.03.2019 Mile w programie Star Alliance & LOTu zbieram odkąd mam kartę kredytową w mBanku. Czyli długo. Przepuściłem przez nią już 2 budowy. Dlatego trochę tych mil się uzbierało. Czekały na specjalną okazję. W głowie mi siedziało Tokio na wiosenne kwitnienie wiśni. Liczyłem że w tym roku uda się zawitać do Japonii dzięki promocji milowej w "Najmilszym poniedziałku". Niestety się przeliczyłem. Mało tego. Z miesiąc temu dostałem maila z programu, że wkrótce wygasa mi ponad 20k mil. Trzeba było je w miarę szybko wykorzystać.

I jak to zwykle bywa w takich przypadkach korzysta się z odkryć innych. Lecę do Indii, do New Dehli. Kierunek z nowej siatki LOTu, z małymi podatkami, tylko 208 PLN.

Dla tych co czytają mojego posta a nie do końca wiedzą co i jak. Za uzbierane mile można kupić bilet nagrodę. Dowolna trasa w siatce Star Alliance. Płacimy tylko podatki. W Europie są one dosyć wysokie, najniższe w Stanach oraz Ameryce Południowej. Wyjątkiem jest ostatnio otworzona trasa z Warszawy do Indii i na Sri Lankę. Tu kilkadziesiąt złotych.

Ja jeszcze dobrałem sobie 2 segmenty - GDN-WAW i WAW-GDN, więc ta dopłata była ciut wyższa.

Indie to nigdy nie był mój kierunek "Must See", ale jak już mam okazję gdzieś polecieć za grosze, to czemu nie do Indii :)

Rezerwacja noclegów:
Hotel The Singh Empire ***, New Delhi, 2039.00₹ / doba, 2 noclegi ze śniadaniem
Hotel HR Palace ***, Japiur, 1867.00₹ / doba, 3 noclegi ze śniadaniem
Hotel Grand Imperial *****, Agra, 4369.00₹ / doba, 1 nocleg ze śniadaniem
Hotel Airport Inn Mahipalpur, New Delhi, 1494.00₹ / doba, 1 nocleg ze śniadaniem

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2019-03-31 10:09
...a może okazać się ,że będzie ciekawie!
powodzenia

marianka - 2019-03-31 11:39
Indie za 200 zł! Naprawdę doszedłeś do mistrzostwa w wynajdywaniu ciekawych ofert biletowych i świetnym wykorzystaniu mil

stock - 2019-03-31 12:05
Też zbieram mile już 10 lat, a dopiero w tym roku pierwszy raz wykorzystałem. Ale czemu Ci cokolwiek wygasa skoro masz kartę mBanku?

PS Indie są super!

migot
migot - 2019-03-31 12:34
No szacun, Indie za 200zł.. Te mile to nie taki głupi jednak interes ;)

joael - 2019-03-31 13:50
Regulamin się zmienił w zeszłym roku i teraz będą wygasać. Ja najstarsze miałem z 2011 roku, więc dokładnie nie wiem jak to teraz będzie działać.

joael - 2019-03-31 13:51
Dodam że była jeszcze opcja z wylotem do Indii a powrotem ze Sri Lanki, dopłaty w tej samej kwocie, no ale dochodzi drogi bilet Dehli-Colombo.

stock - 2019-03-31 14:18
Pierwszy raz o tym słyszę, możesz podać źródło? Moje najstarsze mile też są z 2011 i nie dostałem żadnego info o ich wygasaniu. Żebym nie musiał niczego na gwałt rezerwować:)

joael - 2019-03-31 14:49
W comiesięcznym raporcie na samym dole jest info o zmianie regulaminu i sposobie naliczania mil. Na miesiąc przed wygaśnięciem dostałem info ile mil wygasa i kiedy.

stock - 2019-03-31 15:31
No to nic takiego nie dostałem. Ciułam w spokoju dalej ;-)

Aha, w uzupełnieniu, PLL Lot ma najniższe podatki chyba ze wszystkich linii Star Alliance, na pewno w Europie. Nie tylko Indie są tak tanie, Pekin czy Seul często można w podobnych cenach podatków znaleźć.

Dominik Ch

13.09.2024 - 13.09.2024