Geoblog.pl    joael    Podróże    2019-Gruzja    Przepiękne widoki

Gruzja, Sighnaghi

TEMPERATURA: 25°C
POGODA: świeci słońce

SIGHNAGHI (ge. სიღნაღი)

Po powrocie na główną drogę asfaltową skręciłem w prawo. Kolejnym przystankiem było miasteczko Sighnaghi, oddalone o ok. 50km. Miasteczko ma nie tylko "widokowe" położenie na szczycie góry, z której doskonale widać dolinę, ale także jest uważane za stolicę winiarską regionu Kachetii.

Ja wybrałem trasę dojazdu bardziej widokową, dzięki czemu mogłem zrobić zdjęcia z góry. Widać na miejscu że społeczność dużo zrobiła by odnowić domy, powstało całkiem sporo hoteli i pensjonatów. A restauracje mają wyjątkowy atut w postaci widoków na Mały Kazukaz i Dolinę Alazańską.

Jeżeli nie wchodzi się na kilku kilometrowe mury miejskie, centrum można obejść nieśpiesznie w godzinę. Ja mając w głowie blisko 2h powrót do stolicy zjadłem obiad i trochę pospacerowałem. Na pewno tu jeszcze wrócę, bo nie dane mi było zobaczyć Telawi i okolic, które na dziś sobie zaplanowałem. Mimo iż odległości w Gruzji nie są jakoś mega duże, stan dróg robi swoje. 100km jedzie się nie rzadko ponad 2h.

Na miejscu, wracając do auta, spotkałem dwóch dyplomatów z Holandii, z którymi spotkałem się w hotelu w Mcchecie. Ależ było ich zdziwienie spotkaniem. Chwilę zamieniliśmy jeszcze parę słów i musiałem wracać by dojechać do Tbilisi przed zmrokiem (brak oświetlenia ulic, dziury, krowy i owce wchodzące na drogę - nie ma co ryzykować).

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
gelak92
gelak92 - 2019-10-17 13:04
This is one of the best wine area in Georgia. Did you try local wine?

joael
joael - 2019-10-18 12:06
Unfortunately not. I was only there for dinner. And when I drive a car I don't drink alco :(

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2668 wpisów2668 1347 komentarzy1347 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 08.04.2024