Geoblog.pl    joael    Podróże    2019-Indie    To już jest koniec

To już jest koniec

Indie, New Delhi

TEMPERATURA: 19°C
POGODA: pochmurno

Moja druga podróż pociągiem, tym razem w 1 klasie (czyli AC), przebiegła szybko i komfortowo. Bilet kosztował 600.00₹ (kupiłem go jeszcze w Polsce). 100% obłożenia. Pociąg z Agry Catt. do New Delhi jechał 1h 20min. Średnia prędkość 140km/h. Pociąg niestety nie dojeżdża do głównego dworca, tylko na przedmieścia - Hazrat Nizamuddin.

Jutro już lecę do Polski. Dlatego żeby nie pędzić z rana, zarezerwowałem nocleg koło lotniska - w dzielnicy Mahipalpur. 7min spacerem od stacji metra Aerocity. Jak się później okazało podróż z dworca do hotelu zajęła mi dobre 2h.

Najpierw metrem różowym 5 stacji do INA Station, potem kolejne 7 stacji metrem żółtym, do dworca New Delhi Railway Station. Tam metrem pomarańczowym w kierunku lotniska.

Sam pomysł na nocleg nie był zły, bo miałem z rana luz. Ale z hotelem nie trafiłem. I to nie chodzi o cenę, tylko o warunki. Pierwszy raz zastałem taki syf że szkoda gadać. A na booking hotel miał dużo opinii i średnią ocen 8.3. Na prawdę bałem się czegoś dotknąć taki brud. Dobrze że łóżko było czyste. Padłem zmęczony o 22.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)
Zasoby: 2642 wpisy2642 1326 komentarzy1326 36710 zdjęć36710 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024