Geoblog.pl    joael    Podróże    2020-Oman    Podsumowanie wycieczki
2020

Podsumowanie wycieczki

Polska, Władysławowo

Minęły już dwa tygodnie od powrotu więc czas najwyższy na podsumowanie, tym bardziej że COVID-19 szaleje (może nie w mojej okolicy) i mam więcej czasu wolnego. Podstawowe pytanie - czy warto było pojechać do Omanu? Bez dwóch zdań - TAK. I śmiem twierdzić że przez swoją różnorodność to jeden z trzech najpiękniejszych krajów w których byłem. Czytałem przed wyjazdem relacje innych osób o wyjątkowej gościnności mieszkańców - i faktycznie tak było. Szczególnie było to widać w hotelu (np. przepadła nam pierwszego dnia obiadokolacja - nie było problemu, mogliśmy ją odebrać ostatniego dnia). Do tego wyjątkowa architektura - może poza dwoma dzielnicami w Muskacie, zachowana arabska zabudowa z XX wieku (niskie białe domki). Forty wpisane na listę UNESCO. Jedzenie - mieszanka arabskiej mięsnej kuchni z indyjską wegańską. Natura - szkoda że mieliśmy tak mało czasu, ale coś tam liznęliśmy i mamy ochotę na więcej... już mam plan w głowie na kolejny wyjazd. A natura to jest wielki atut Omanu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - od sportów wodnych i plaż, przez pustynię, na górach i multi możliwości trekkingowych skończywszy. I na koniec najważniejsze dla turysty - jest bezpiecznie, nie ma problemu z porozumiewaniem się - wszyscy mówią po angielsku - no i jest TANIO. Oman to nie Dubaj, czy w ogóle Emiraty. Ceny niższe niż u nas. Paliwo po 2 PLN. Zjeść w barze można za mniej niż 10 PLN. Zrobiłem małe podsumowanie kosztów ku pamięci (koszty przy 2 osobach).

Bilety na samoloty - 5398.00 NOK - 2374 PLN

Pamiątki - 7.000 OMR - 72 PLN
Paliwo - 7.200 OMR - 74 PLN

Wynajem auta - 50.000 OMR - 516 PLN / 2 pary

RAZEM: 5007 PLN / 2os = 2503,50 PLN

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
tealover
tealover - 2020-04-13 19:08
cieszę się, że wróciliście z pozytywnymi wnioskami. Rzutem na taśmę wręcz się załapaliście na ten wyjazd :) Ja już dreptam nogami w miejscu ze zniecierpliwienia i w głowie wymyślam, dokąd pojadę najpierw :)

joael
joael - 2020-04-13 19:40
Ja też. Choć czeka mnie jeszcze sezon. Jaki będzie? Nie nastawiam się na szał, ale inni we Władysławowie szykują się na najazd turystów

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024