Geoblog.pl    joael    Podróże    2020-Karkonosze-Saksonia    Zwiedzanie zamku

Zwiedzanie zamku

Polska, Jelenia Góra

TEMPERATURA: 27°C
POGODA: świeci słońce

Takiego upału się nie spodziewałem. Cieplej niż w Omanie :) Dojazd z Wrocławia przez wypadek zajął mi 2,5h. Ze względu na odwiedziny przyjaciółki we Wrocławiu (pozdrowienia dla Karoliny), na dziś nie miałem planów. Więc postanowiłem wejść pod zamek Chojnik, na którym byłem jako dzieciak ze szkołą.

Prawdę mówiąc oprócz podejścia przez las i tak prawie nic nie pamiętałem. W jedną stronę szedłem szlakiem czerwonym, na pewno łatwiejszym na którym było więcej osób z dziećmi, a wracałem czarnym przez Zbójnickie Skały. Tu już trzeba włożyć trochę więcej wysiłku. Ponieważ jest to teren parku - wstęp płatny.

Zamek wznosi się majestatycznie na szczycie góry (627m.n.p.m.). Podejście zajmuje ok. 30min. Wejście do zamku jest dodatkowo płatne - 7 PLN.

Widać że zamek odnowiono, i trwają tu prace rekonstrukcyjne. Można wejść na wieżę skąd ładnie widać okolicę. A także przejść się dookoła murów zamkowych. Na dziedzińcu wyświetlany jest także film o losach zamku i ich władców od czasów Bolka. Ciekawa opowieść szczególnie dla najmłodszych których było sporo na szlaku.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2670 wpisów2670 1349 komentarzy1349 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024