Geoblog.pl    joael    Podróże    2021-Albania    Odkrywając zabytki

Albania, Durrës
Przejechano 2013 km

TEMPERATURA: 24°C
POGODA: świeci słońce

Po śniadaniu zdałem klucze, chwilę jeszcze przespacerowałem się po plaży w Golem i ruszyłem do portowego Durrës, które oddalone jest ok. 10km od hotelu. Byłem już tutaj w 2011 roku, tylko nie w najstarszej części miasta.

Auto zostawiłem na ulicy koło portu, ok. 1km od promenady. Na początek przeszedłem się przez centrum, zaglądając przy okazji do Amfiteatru. Na mieście sporo osób, w tym oczywiście Polaków. Przy płocie miło sobie pogawędziłem ze starszymi osobami które same wybrały się do Albanii (wzbudzając mój podziw).

Widać że sama promenada jest dopiero co po odnowieniu, choć jeszcze są elementy które kują w oczy (rozwalone domy, opuszczone sklepy, itp). Ale po 10 latach widać zmianę na lepsze. Także dzięki turystyce i otwarciu kraju na świat. Albańczycy także mi mówili, że gwałtownie spadła ilość napadów na turystów i jest bezpiecznie. Tym optymistycznym akcentem kończę krótki pobyt w Albanii.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
marianka - 2021-11-12 23:07
Albania jest ekstra!

joael
joael - 2021-11-13 17:38
Ja tu wróciłem po 10 latach i widzę duże zmiany na plus. Warto było pojechać, i już mam w głowie chęć powrotu

joael
Dominik Ch