Geoblog.pl    joael    Podróże    2022-Gruzja *    Widok jak z obrazka

Gruzja
Gruzja, Stepancminda

TEMPERATURA: 15°C
POGODA: świeci słońce

Jak większość osób tak i ja przybyłem do Stepancmindy (dawniej Kazbegi) żeby wdrapać się na górę i zobaczyć majestatycznie położony klasztor Cminda Sameba. Na początku pomyliłem drogę i jechałem nie w tym kierunku co trzeba. Jak już trafiłem na właściwą drogę, zaraz na początku podjazdu zatrzymała mnie grupka Gruzinów, która twierdziła że autem osobowym nie wjadę wyżej po droga jest zalana?! Co? Chwilę popatrzyłem na mapę, coś mi chyba ściemniają... jadę wyżej do kolejnego parkingu. Okazało się że mówili prawdę, jest blokada obok górnego parkingu, z którego i tak chciałem iść na wzgórze. Przepuszczane są tylko auta z napędem 4x4.

Na początku podejścia jest mocne nachylenie, a ja nie zabrałem wody. Mam tylko jabłko, trudno, jakoś dam radę! Wejście pod klasztor zajęło mi ok. 35min. Na górze spotkałem grupę z Polski, która przyjechała tu razem wynajętym autem z kierowcą. Razem wracaliśmy na dół na parking. Był czas na rozmowę o podróżowaniu (jeden chłopak spędza tutaj aż 3 tygodnie, pracując też zdalnie).

W czasie rozmowy wyszło że trochę przepłacili za transport. Gość wziął od nich po 70 GEL / os. Słabo negocjowali.

Po zejściu na parking rozstaliśmy się, ja poszedłem na obiad, oni szukać kierowcy żeby wrócić z nim do Tbilisi.

migot
migot - 2022-11-18 20:15
Dalej pięknie! Choć pamiętam czasy bez tej asfaltowej szosy pod kościół...

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2696 wpisów2696 1350 komentarzy1350 37670 zdjęć37670 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024