Geoblog.pl    joael    Podróże    2023-Vuelta España II *    Plan podróży
2023

Plan podróży

Polska, Władysławowo

Drugi rok z rzędu miałem fart i tanio kupiłem bilet na Kanary w okresie urodzin. Oczywiście Wizz Air nie był by sobą gdyby nie namieszał w rozkładzie, i tak zamiast lecieć z Wrocławia na Lanzarote (połączenie wykasowali jeszcze w Grudniu 2022), lecę z Warszawy na Fuertaventurę!

Ale po kolei. Bilet na Kanary, który był podstawą planowania wyjazdu, kupiłem jeszcze w maju 2022 za 101.96 PLN (akurat Wizz Air miał jakiś promo, a ja na zbyciu kasę na koncie Wizz). Dalsze bilety do Vuelty dokupywałem w Styczniu 2023 (najpierw była zmiana na infolinii biletu na WAW-FUE), a potem na portalu eSky.pl dokupiłem bilet do Santiago de Compostela (miałem kupon zniżkowy na 70 PLN) za 126.55 PLN (czyli niecałe 27 Euro).

Dalsze planowanie było lekko oporne, bo miałem dużo kasy w kuponach od linii Volotea, więc chciałem tak skonstruować dalszą podróż, żeby wykorzystać te kupony. Wyszło więc że z Santiago pojadę pociągiem do pobliskiej nadmorskiej La Corunii i stamtąd dalej samolotem do Bilbao. Na każdą miejscówkę miałem prawie cały dzień, niestety znowu zmienił się rozkład i finalnie wyszło po kilka godzin i tu i tu.

joael
Dominik Ch