Geoblog.pl    joael    Podróże    2023-Rumunia *    Gwarne miasto

Rumunia
Rumunia, Braşov

TEMPERATURA: 27°C
POGODA: świeci słońce

Po półtorej godzinie od wyjechania z Rupea dotarłem do Braszowa. Droga prowadząca do miasta przez przełęcz była mocno kręta, to przedsmak trasy Transfogarskiej, którą będę jechał jutro.

Miasto od wjazdu robi dobre wrażenie, czysto, dużo odnowionych budynków, mniej takich porzuconych. W centrum wszędzie jest strefa płatnego parkowania. Zaparkowałem koło biura informacji turystycznej i ruszyłem zwiedzać. Wszystko co najciekawsze jest zlokalizowane blisko siebie, a życie miasta toczy się głównie przy rynku miejskim (Piata Sfatului) oraz głównej ulicy do niej prowadzącej będącej deptakiem (Strada Republicii). W pobliżu rynku stoi okazała Biserica Neagra (gotycki kościół, zwany czarnym). Ładny widok na starówkę rozciąga się z wieży białej (Turnul Alb) usytuowanej ponad miastem, po przeciwnej stronie jest kolejka terenowa prowadząca na górę Tampa, gdzie zlokalizowany jest też napis BRASOV.

zula - 2023-10-06 19:34
Masz piękne dni, słonecznie i zdjęcia są fantastyczne! Brawo !

joael
joael - 2023-10-06 19:43
@zula. Faktycznie trafiłem na górkę pogodową i jak na wrzesień wysokie temperatury. A w słońcu wszystko ładniej wygląda...

Biancas
Biancas - 2023-11-27 18:29
Ta Rumunia jest na prawdę ładna, i super udało się Tobie to pokazać na zdjęciach. Brawo!

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2696 wpisów2696 1350 komentarzy1350 37670 zdjęć37670 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024