Geoblog.pl    joael    Podróże    2023-Rumunia *    Ciąg dalszy zwiedzania

Rumunia
Rumunia, Sibiu

TEMPERATURA: 19°C
POGODA: świeci słońce

Na dzisiejszy dzień miałem sporo planów, więc po śniadaniu ruszyłem na miasto zobaczyć to czego nie udało mi się zobaczyć po zmroku. Sybin to bardzo stare miasto, założone w 1190 roku przez saskich kolonistów. W późniejszym okresie używano nazwy Hermannstadt (w czasach cesarstwa także węgierskiego Nagyszeben). Na początek obszedłem stare miasto od południa wzdłuż murów miejskich które zachowały się fragmentami. I tak doszedłem do Piata Mare, czyli głównego placu starówki. Ponieważ dziś jest niedziela a wczoraj na małym rynku (Piata Mica) był koncert, jakoś tak pustawo z rana na ulicach. Przy Piata Mica jest ten wspaniały most kłamców, który w dzień wygląda trochę inaczej niż po zmroku. Skręcając w lewo dochodzi się do monumentalnego kościoła widocznego na większości magnesów i widokówek a mianowicie Kościoła Najświętszej Marii Panny. Niestety do środka nie wszedłem bo jeszcze był zamknięty. Ten piękny kościół nie jest główną świątynią w mieście, kawałek dalej przy Strada Mitropolei stoi Katedra Świętej Trójcy.

zula - 2023-10-14 05:50
Pięknie i zdjęcia fantastyczne!

joael
joael - 2023-10-14 08:11
Dzięki Zula. Piękne miejsce to i piękne zdjęcia wychodzą :)

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2696 wpisów2696 1350 komentarzy1350 37670 zdjęć37670 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024