Geoblog.pl    joael    Podróże    2006-Wałbrzych-Praga-Wiedeń    Zwiedzanie miasta
2006

Zwiedzanie miasta

Austria
Austria, Wien

Do Wiednia dojechaliśmy o 13-tej, ale zanim w centrum znaleźliśmy wolny parking minęła prawie godzina. W końcu udało nam się zaparkować naszą Ibizę na podziemnym parkingu przy Karlsplatz. Plus tej lokalizacji to bliskość Wiedeńskiego Ringu (czyli ścisłego centrum miasta). Minus to koszt parkingu - 3,5h = 10,40€.

Na początek aby odnaleźć się w mieście kupiliśmy mapę centrum za 5€. Wiedząc już gdzie co jest, zrobiliśmy sobie rundkę wokół centrum, spacerując wzdłuż Ring'u. Nie wchodząc do muzeów w ciągu 3-4 godzin można zobaczyć naprawdę sporo.

Pierwszy wspaniały obiekt ukazał nam się tuż po wyjściu z podziemia parkingu, czyli barokowy kościół Karlskirche. Idąc dalej ulicą Opern ring dotarliśmy do Burggarten, gdzie stoi pomnik ku czci Mozarta. Nie omieszkaliśmy zrobić sobie przy nim zdjęcia. Tuż za ogrodem wznosi się okazały pałac Hofburg. Po przeciwnej stronie warto zobaczyć pomnik Marii Teresy. Trochę dalej stoi majestatyczny gmach parlamentu oraz ratusz miejski. Dochodząc do budynku uniwersytetu stwierdziliśmy że już dość zobaczyliśmy i warto coś zjeść. Dlatego zagłębiliśmy się w uliczki wiedeńskiej starówki.

O 17:30 byliśmy z powrotem przy aucie. Na sam koniec jeszcze pojechaliśmy zobaczyć słynny Schönbrunn i ogrody cesarzowej.

Wymiana walut:
1€ = 3,89zł

mirka66 - 2010-02-27 10:56
W Wiedniu bylam jak nie bylo jeszcze aparatow cyfrowych.Musze znow tam pojechac.

mirka66 - 2012-03-18 08:20
Wieden dla mnie to naprawde cesarskie miasto.

mirka66 - 2012-03-18 08:25
Wydaje mi sie,ze na 3 zdjeciu od konca jest Dolny Belweder.

joael
joael - 2012-03-18 09:50