Geoblog.pl    joael    Podróże    2011-Włochy-Francja    Zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta

Francja
Francja, Nice

TRASA: ANTIBES - NICE - ANTIBES - 40km

Rano wstaliśmy o 8.30, zmordowani po podróży. Pogoda trochę kiepska na zwiedzanie. Pada. Jest 18 stopni. Zapowiadają że przez 2 dni tak będzie, co nas trochę zasmuca. Ale nic. Jemy obfite śniadanie w pokoju i jedziemy do Nicei.

Po 40min od chwili wyjazdu z hotelu dotarliśmy na słynną "promenadę anglików". Auto parkujemy koło hotelu Negresco, i idziemy w kierunku wzgórza zamkowego, na którym nie ma zamku :) Nie pada!

Pierwszy przystanek robimy w McDonaldzie przy Avenue de Verdun, żeby sprawdzić pocztę (darmowe Wi-Fi) i napić się kawy Latte Macchiato (koszt 1.50€). W pracy wszystko w porządku, więc bez zmartwień idziemy promenadą w kierunku portu. Następny punkt to wzgórze. Podchodzimy stromym wejściem na szczyt, z którego rozpościera się cudowny pejzaż Lazurowego Wybrzeża - 8km żwirowej plaży oraz na końcu lotnisko. Widać dokładnie jak startują i lądują samoloty. Jemy drugie śniadanie które zabraliśmy ze sobą z hotelu i delektujemy się widokami. Schodząc powoli w dół kierujemy się do katedry St. Raphael'a, a dalej przez targ przy Avenue Cours Saleya na plac Massena.

Po 4h spacerowania wracamy do hotelu zrobić obiad. Wieczorową porą idziemy się jeszcze przejść po Antibes.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

mirka66 - 2011-10-25 09:34
Nicea jest tez piekna noca.

BPE
BPE - 2011-10-27 09:15
urocze te porciki........, ale widzę, ze juz zimnawo o tej porze roku.......a woda w morzu jeszcze ciepła?

joael
joael - 2011-11-06 17:52
Woda całkiem ciepła... jak u nas Bałtyk w lecie. Sporo ludzi jeszcze się kąpało.

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2670 wpisów2670 1349 komentarzy1349 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024