Geoblog.pl    joael    Podróże    2011-Włochy-Francja    Zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta

Francja
Francja, Saint-Tropez

TRASA: MARSEILLE - TOULON - SAINT TROPEZ - 133km

Droga niby krótka a nam zajęła 2h35min. Niestety nie obyło się bez korków w Tulonie. Droga prowadzi przez samo centrum, bo podziemny tunel jest w remoncie.

Auto zostawiliśmy na parkingu przed centrum tuż przy porcie. Łatwo do niego dojechać bo jest przy głównej ulicy (Avenue du Huot Mai 1945). 5min spaceru i już robiliśmy zdjęcia uroczego portu w Saint Tropez. Miasteczko jak zwykle klimatyczne, i mimo iż pogoda taka sobie to całkiem sporo turystów. 3 lata temu byliśmy tutaj miesiąc wcześniej i były tłumy, bo kończył się sezon. Teraz ludzi zdecydowanie mniej. Warto tu przyjechać choćby na godzinkę czy dwie jak my. Nie ma tu za dużo do zwiedzania więc to może być miły przerywnik w drodze po Lazurowym Wybrzeżu.

Opłaty za autostrady na podanej trasie:
1. Francja - A50 Marseille - Toulon - 3,00€

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

mirka66 - 2011-10-28 19:01
Jak bylam w St.Tropez byl akurat dlugi weekend i tlumy turystow.Mielismy problem z zaparkowaniem auta i swobodnym pochodzeniem po miescie.A szkoda.
A zandarmow spotkaliscie ? :)

joael
joael - 2011-11-14 21:29
A spotkaliśmy... tylko nie tych z filmów. Niestety nie dali sobie zrobić zdjęcia. Ja parkowałem na dużym parkingu przed centrum. 1h parkowania to koszt 1,20€

joael
Dominik Ch