Geoblog.pl    joael    Podróże    2012-Wrocław-Moss    Podróż służbowa

Podróż służbowa

Polska, Władysławowo

27.07.2012 - Dzięki tanim lotom oferowanym przez Ryanair można sobie fajnie skonstruować przelot nawet w obrębie polskich miast. Na początek polecę Eurolotem z Gdańska do Wrocławia. Następnego dnia po załatwieniu spraw służbowych aż za 3,50 PLN wrócę do Gdańska przez Norwegię.

Cena oferowana przez Eurolot (99 PLN) po upadku OLT Express na razie się nie zmienia. Ciekawe jak długo można latać ATR-ami za takie pieniądze, skoro nawet prezes OLT przyznał, że przewiezienie 1 pasażera starym ATR-em to koszt ok. 150 USD? Najważniejsze że w 1h będę we Wrocławiu, a nie w 6-7 samochodem.

Powrót przez norweskie Rygge. Cena rewelacyjna, wręcz nie spotykana, Wrocław-Rygge za 2 PLN a Rygge-Gdańsk za 2 NOK. I do tego jeszcze 4h czasu aby wyskoczyć z lotniska Rygge do pobliskiego miasteczka Moss.

To się nazywa podróż służbowa. Przyjemne i pożyteczne w jednym, za rewelacyjną cenę! Oby tylko Ryanair nie splajtował jak OLT?!

Dla niedowiarków zrzut z ekranu Ryanair w załączeniu :)

04.08.2012 - Garść zebranych informacji o lotnisku Rygge i Moss:
Szukałem dziś informacji o tym jak dostać się z lotniska w Rygge do Moss i ile czasu będę miał na spacer po miasteczku. Sprawa całkiem prosta. Spod terminala na stację kolejową w Rygge jeździ darmowy bus, który odjeżdża 20min po przylocie. Ponieważ przylot z Wrocławia mam o 11:05 spokojnie zdążę na pociąg do Moss o 11:54 (za 7min podróż trzeba zapłacić 35 NOK = ok. 20 PLN). Potem niecałe 2h na zwiedzanie i o 13:43 mam powrót na stację do Rygge, skąd darmowym busem na lotnisko.

Co warto zobaczyć:
- Østre Kanalgate (przystań promowa)
- Møllebyen (młyn)
- Bytårnet (wieża)
- Moss kirke (kościół)
- Jeløy kirke (kościół)
- Galleri F15 (galeria i punkt widokowy)
- Nesparken (park)

Przydatne strony: