Geoblog.pl    joael    Podróże    2012-Hiszpania-Berlin    Dzień 5

Hiszpania
Hiszpania, La Cala de Mijas

TEMPERATURA: +16°C
POGODA: pochmurno

Po przedpołudniowym czasie spędzonym na terenie kompleksu hotelowego jedziemy zobaczyć miasteczko położone przed El Faro. Odległość dosyć mała, bo tylko 4km. Ledwo wsiedliśmy w auto, a już byliśmy na miejscu.

Zaparkowaliśmy przy promenadzie (gdzie o dziwo nie ma parkomatów) i ruszyliśmy przed siebie. Z mapy którą mamy z recepcji wynika że miasteczko jest dosyć małe. Po chwili dotarliśmy na festyn świąteczny. Pełno tu smakołyków, sztuczna armatka ze śniegiem w postaci baniek mydlanych, no i Święty Mikołaj. O dziwo w Hiszpanii nie ma zwyczaju dawania w ten dzień prezentów. Tu się je daje na Wigilię i Trzech Króli.

Idziemy dalej. Po 250m doszliśmy do plaży. Ładny skwerek z placem zabaw, kawiarenkami, restauracjami. Sporo ludzi z dziećmi. Po zabawie trochę zgłodnieliśmy więc idziemy szukać restauracji. Trafiliśmy przez przypadek do chińskiej, gdzie za Menu del Dia zapłacimy tylko 5.75€. Najedzeni wracamy na festyn, w końcu niunia powinna w Mikołajki mieć zdjęcie z Mikołajem!

mirka66 - 2012-12-06 20:42
Fajna rodzinna sielanka.:)

joael - 2012-12-07 09:34
Najważniejsze w tej podróży jest to że mała nam nie marudzi przy ubieraniu!

tasiemiecc
tasiemiecc - 2012-12-07 14:39
hiszpańskie powietrze jej sprzyja

joael - 2012-12-07 19:28
oj, tak, jedzenie też :) powoli próbuje wszystkiego

Dominik Ch

13.09.2024 - 13.09.2024