Geoblog.pl    joael    Podróże    2012-Hiszpania-Berlin    DzieÅ„ 7

Hiszpania
Hiszpania, Ronda

TEMPERATURA: +13°C
POGODA: świeci słońce

Na dziś zapowiadali ładną pogodę, stąd pomysł aby pojechać do miasteczka polecanego w każdym przewodniku. Z hotelu jest niby tylko 86km, ale z tego spora część po górskich krętych drogach.

Na początku najpierw trochę pobłądziliśmy... nawigacja pokazywała drogę do miasta poprzez uliczki wyłączone z ruchu. Na szczęście wiedziałem w którym miejscu jest starówka (wcześniej sprawdzałem na Google Maps), wskazałem punkt, i nawigacja nas już ładnie poprowadziła.

Auto zostawiliśmy na płatnym parkingu w centro storico. Koszt 3.20€ za 2h parkowania. Stąd mieliśmy już tylko 500m do słynnego mostu oddzielającego nowe miasto od starego. Bardzo klimatyczne miasteczko. I do tego jeszcze przyozdobione świątecznymi stroikami.

Po spacerze zjechaliśmy jeszcze polną drogą za miasto, aby zobaczyć most od dołu. Cudny!

mirka66 - 2012-12-08 22:56
Ale piekne miejsce.

joael - 2012-12-09 09:40
Tak, wyjątkowe. Ale droga przez góry też niczego sobie, z Marbelli jest 62km, jedzie się 1h

mirka66 - 2012-12-09 13:42
Slyszalam o tym miejscu.Bylam w tym roku w Marbellii ale tam nie dotarlam.A szkoda.:)

joael - 2012-12-09 18:59
Most robi wrażenie szczególnie z dołu, jest punkt widokowy w dolinie, pod miastem.

Dominik Ch
Zasoby: 2672 wpisy2672 1349 komentarzy1349 37493 zdjęcia37493 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024