Geoblog.pl    joael    Podróże    2012-Hiszpania-Berlin    Dzień 9

Hiszpania
Hiszpania, Benalmádena

TEMPERATURA: +21°C
POGODA: świeci słońce

Muszę przyznać że to jeden z najprzyjemniejszych dni spędzonych podczas tej wycieczki. Ciepło. Miasteczko i port wyjątkowe. Dotarliśmy tu w samo południe, po poranne drzemce naszej niuni. Auto zostawiliśmy koło parku, ok. 1km od portu jachtowego. Parking darmowy i sporo miejsca. Promenada która wiedzie do jednego z najładniejszych portów jachtowych jakie widziałem nie odbiega od tych z pobliskich miejscowości. Ale już sam port bije wszystko na głowę. Zresztą widać to po zdjęciach.

Spędziliśmy tutaj naprawdę miłe 3h, spacerując powoli i ciesząc wzrok tymi niesamowitymi budowlami. Szkoda że wewnętrzne wysepki są pozamykane, i dostępne tylko dla właścicieli jachtów i mieszkańców.

Po drodze udało nam się też usiąść na kawę i ciastko za jedyne 2.00€ od osoby. Miły przerywnik spaceru. Po 15:00 jak mała zasnęła poszliśmy coś zjeść. Trafiliśmy do restauracji z obfitą propozycją Menu del Dia za 7.50€ od osoby. Szkoda tylko że pan kelner, starszy dziadek, psuł atmosferę tego miejsca. Na obiedzie zeszła nam cała godzinka, najedzeni wolno ruszyliśmy w kierunku parku i auta.

W sumie to nie mieliśmy w planie wchodzić do tego parku, bo sądziliśmy że jest tam tylko jeziorko i palmy, ale okazało się że jest tam mnóstwo wolno biegających zwierząt, czym mała była zachwycona.

Do hotelu przyjechaliśmy tuż po osiemnastej, wymęczeni, ale bardzo zadowoleni... wszyscy. Po takich wrażeniach mała padła zaraz po kąpieli.

zula - 2012-12-10 19:54
...oj kusicie wpisem o temperaturze !!!
a w Bydgoszczy -7C i śnieg .
Pozdrawiam

joael - 2012-12-10 20:09
Chcę wszystkim uzmysłowić jak fajnie może być w Grudniu na Costa del Sol

ismaty
ismaty - 2012-12-10 20:19
Jesteśmy z Wami ...byliśmy w Torremolinos...stamtąd blisko do Gibraltaru i...pozdrawiamy !!!

BoRa
BoRa - 2012-12-11 22:09
Pogoda fantastyczna! mozna pozazdrościć.

joael - 2012-12-12 08:56
Jest lepiej niż zakładaliśmy. Na prognozach na ten czas zapowiadali pomiędzy 15 a 18, a jest ponad 20

Dominik Ch
Zasoby: 2668 wpisów2668 1347 komentarzy1347 37483 zdjęcia37483 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 08.04.2024