Geoblog.pl    joael    Podróże    2013-Dortmund-Münster-Köln    Zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta

Niemcy
Niemcy, Köln

TEMPERATURA: 18°C
POGODA: pochmurno

Po blisko 2,5h dojechałem do Kolonii. Wysiadłem na głównej stacji, na wprost katedry, która jest wpisana na listę UNESCO. Budowla jest ogromna. Po wejściu do środka od razu oczy przykuwają przepiękne witraże. Jest masa turystów, sporo Azjatów. Do tej pory myślałem że główną atrakcją miasta jest tylko katedra i Ren, ale się myliłem.

Wszedłem do informacji turystycznej która zlokalizowana jest na wprost katedry. Na darmowej mapie było zaznaczonych tak dużo miejsc, że trzeba poświęcić na zwiedzanie minimum cały dzień, a najlepiej dwa. Także mi na 2,5h wystarczyć musiał spacer po najbliższej okolicy katedry.

Stara część miasta przypomina te hanzeatyckie, z licznymi browarami i pubami na parterach i guesthausami ponad nimi. I do tego wspaniałe fasady. Na pewno tu jeszcze wrócę...

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

Mirka66
Mirka66 - 2013-10-06 19:22
Na 16 zdjeciu jest iglica.Takie same sa na szczytach katedry.
Katedra jest cudowna.
Byles na wiezy ? albo w podziemiach ?
Szkoda,ze wczesniej nie wiedzialam,ze bedziesz w Köln bo zaprosilabym Cie na kawe.Ja mieszkam 10 min.samochodem od Löln.

joael - 2013-10-06 19:46
Nie byłem na wieży ani w podziemiach. Wypad był spontaniczny bo w Munster padało. Dzięki za zaproszenie... następnym razem, bo na pewno się tu jeszcze wybiorę.

marianka - 2013-10-07 11:50
Och, Kolonia (i Akwizgran) to od dawna moje marzenie. Miałam nawet bilety, ale z niezależnych przyczyn musiały iść na zmarnowanie... Zazdroszczę!

mirka66 - 2013-10-07 12:50
Marianka - nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszlo.Zapraszam na kawe.:)

joael - 2013-10-07 13:38
Jak Wizz Air znowu będzie miał promocję to na pewno będę polował na Kolonię. Za mało miałem czasu żeby "poczuć" miasto.

mirka66 - 2013-10-23 21:21
Na Köln potrzeba kilku dni.Sa fajne muzea,ogrody itp.Polecam sie na przyszlosc.

Dominik Ch
Zasoby: 2672 wpisy2672 1349 komentarzy1349 37501 zdjęć37501 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024