Geoblog.pl    joael    Podróże    2014-Toskania    Zwiedzanie miasta

Włochy
Włochy, Siena

TEMPERATURA: 18°C
POGODA: pochmurno

Po śniadaniu jadę odwiedzić perełkę Toskanii - czyli Sienę. Miasto położone w wyjątkowej scenerii - na 3 wzgórzach, których grzbiety schodzą się w 1 punkcie, na placu Il Campo.

Z campingu ruszam o 9. Jadę bocznymi drogami przez góry i winnice, nikogo w niedzielny poranek na ulicy nie widać, mogę się swobodnie zatrzymywać na poboczach by robić zdjęcia. Cała droga zajęła mi blisko 1,5h oraz dodatkowe 20min by znaleźć miejsce do zaparkowania auta. Niestety nawet w weekend miejsc brak, więc parkuję na wielopoziomowym, gdzie dobra parkowania kosztuje 2.50€.

Do centrum miasta z parkingu wjeżdża się ruchomymi schodami. Klimat zabudowy nie podobny ani do Pizy, ani do Florencji, ani do Bolonii. Uliczki są dosyć ciasne i budynki są dosyć wysokie.

Przejście przez najciekawsze zabytki zajmuje mi 3h. Na dziś mam sporo planów, więc jadę dalej.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

Eugene
Eugene - 2014-04-11 12:16
Miejsce piękne szkoda trochę że zbrakło słonka. Byłem tam 30 lat temu, może jeszcze tam będę.
Pozdrawiam

joael - 2014-04-11 12:20
Słońce było... ale trochę później. Ja na Il Campo byłem po 11-tej. A ciepło robiło się z godzinę później.

marianka - 2014-04-11 12:34
Moje ulubione włoskie miasto;)

joael - 2014-04-11 12:44
Wg mnie też chyba najładniejsze miasto w Toskanii

mirka66 - 2015-05-25 09:28
Tam nie bylam , a szkoda.Moze kiedys znow wybiore sie do Wloch to koniecznie tu wpadne.

Dominik Ch
Zasoby: 2672 wpisy2672 1349 komentarzy1349 37501 zdjęć37501 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024