Geoblog.pl    joael    Podróże    2015-Słowenia    Plan podróży

Plan podróży

Polska, Władysławowo

11.08.2015 Po sezonie, pełnym ciężkiej pracy, należy się odpoczynek... ciągły. Stąd dużo planów wyjazdowych. Na październik zaplanowałem sobie wyjazd do Słowenii. Ljubljana, Bled, Skoczjańskie Jamy. Zobaczymy co jeszcze uda się zobaczyć. Liczę że pogoda będzie sprzyjać zwiedzaniu.

Bilety udało mi się kupić w najtańszych możliwych taryfach. Z Gdańska do Brukseli Charleroi liniami Wizz Air za 39 PLN / bilet, a dalej do Wenecji Treviso irlandzką Ryanair za 19.99€. Na miejscu wynajmę auto by szybciej dostać się na miejsce.

02.10.2015 Mała zmiana planów. Słowenia zostaje, z tym że lecę od razu z Brukseli do Ljubljany Wizz Air'em, a wracam z Treviso. Po prostu wynajem auta był za drogi. Pierwszego dnia po przylocie jadę autobusem przez Kranj do Bled'u, gdzie zostanę na noc i przez cały drugi dzień do wieczora. Nocleg w Ljubljanie. Z rana autobusem lub pociągiem do Postojnej, by zobaczyć groty. Ostatni dzień przez podróżą do Treviso zostawiam na stolicę.

Okazało się że podróż z Ljubljany do Treviso wcale nie jest taka trudna. Najpierw do Triestu autobusem Flixbus za 16.00€, a potem pociągiem do Wenecji Mestre za 9.00€. Pociąg do Treviso to koszt 3.30€. Czyli dużo mniej niż auto i benzyna!

Rezerwacja noclegów:

www.alpetour.si - autobusy z lotniska do Bled'u
www.ap-ljubljana.si - autobusy z Ljubljany do Postojnej
www.flixbus.de - autobusy z Ljubljany do Triestu
www.slo-zeleznice.si - strona kolei słoweńskich

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
BPE
BPE - 2015-10-03 18:19
Chętnie wróciłabym do Słowenii ..... marzy mi się jeszcze zdobycie Triglawa ......... może kiedyś :-)

zula - 2015-10-03 18:57
Brawo- słońca życzę!