Geoblog.pl    joael    Podróże    2016-Rzym    Ciche zakątki stolicy

Włochy
Włochy, Roma

TEMPERATURA: 14°C
POGODA: pochmurno

Rzym, jak Paryż, ma to do siebie, że wszędzie można znaleźć coś ciekawego, odkryć coś nowego. Jestem tutaj 3 raz, i myślę że kilka razy jeszcze wrócę.

Wysiadłem na stacji Porta San Paolo, tuż przy budowli przypominającej raczej Egipt niż Włochy - Piramidzie. Tuż obok przy Piazza di Porta podziwiać można pozostałości murów obronnych - bramy miejskiej San Paolo.

Ponieważ mam bilet 2-dniowy na komunikację podjechałem autobusem nad Tybr, w okolicę wyspy Isola Tiberina. Dalej krętymi uliczkami Getta doszedłem do Pizza del Campidoglio z okazałą budowlą Vittorio Emanuele. Z tarasu na tyłach budowli można podziwiać wspaniały widok na trakt Fori Imperiali, którym doszedłem do Koloseum.

Okolica Koloseum cała jest rozkopana ponieważ Rzym buduje 3 linię metra, która będzie przebiegać w tym miejscu.

Zmęczony wracam do domu po 19-tej. Jutro muszę wstać wcześnie by zająć kolejkę do muzeum.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
pamar
pamar - 2016-03-01 21:21
Zdjęcie z mewą - rewelacja!

joael
joael - 2016-03-02 05:01
Dzięki. Zdjęć podobnych mam kilka (w różnych punktach na Vittorio Emanuele), wybrałem wg mnie najładniejsze.

joael
Dominik Ch
zwiedził 31.5% świata (63 państwa)

13.09.2024 - 13.09.2024

12.03.2024 - 19.03.2024