Geoblog.pl    joael    Podróże    2016-Kijów    IATA: IFO | UIA | 20:50 | 136.19 PLN
2016

IATA: IFO | UIA | 20:50 | 136.19 PLN

Ukraina
Ukraina, ✈ Ivano-Frankivsk / International

TEMPERATURA: 13°C
POGODA: pochmurno

Po niespełna godzinnym locie lądujemy w Stanisławowie (ukr. Ivano-Frankivsk). Jeżeli ktoś tutaj nie lądował to trudno będzie to opowiedzieć wrażenia. Lotnisko ma kategorię B, czyli pas startowy utwardzony, ale nie asfaltem :) Są to płyty, tak jak na naszej starej autostradzie A4 od Wrocławia do granicy z Niemcami.

Samolot przy hamowaniu naprawdę miał problemy, aż dziw bierze że tak duże miasto nie doczekało się wyasfaltowania 2km pasa. Ile to bieżnika w oponach samolotów się ściera na takiej nawierzchni?!

Ok. Wylądowaliśmy. Autobusem jedziemy do budynku lotniska. Za godzinę lecimy dalej do Gdańska. Ponieważ drugi odcinek będzie międzynarodowym, więc musimy przejść odprawę paszportową.

Takiego lotniska jeszcze nie widziałem, trzeci świat to za mało. Przypomina raczej dworzec kolejowy z czasów PRL. Jest jedno stanowisko do security, jedna Pani skanuje rzeczy, a kierownik "miejscowego baru" daje pieczątki na biletach (gość w szarym garniturze z lat 80-tych, w białych lakierkach). Po tej przyjemności została już odprawa paszportowa - i pytanie Pani celnik po co przyleciałem na 1 dzień na Ukrainę?! Po polsku nie zrozumiała, po angielsku tym bardziej, więc odpuściła swoją ciekawość.

Tuż po 22:00 czasu miejscowego lecimy do Gdańska.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2672 wpisy2672 1349 komentarzy1349 37501 zdjęć37501 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024