Geoblog.pl    joael    Podróże    2017-Portugalia    Zwiedzanie miasta

Portugal
Portugal, Vila Nova de Gaia

TEMPERATURA: 8°C
POGODA: świeci słońce

Mimo wczorajszego zmęczenia wstaliśmy dosyć wcześnie. U nas była 8, a w Portugalii dopiero 7. Jako że nie mieliśmy na dziś konkretnych planów, po śniadaniu rozpoczęliśmy naszą włóczęgę przez oba miasta. Na początek pojechaliśmy autem na przylądek Foz do Douro, około 2km od hotelu. Okazało się że nie jest wcale aż tak ciepło, ubraliśmy się za lekko. Dobrze że po drodze na promenadę mijaliśmy nasz hotel... wszyscy poszli się przebrać.

To co zmieniło się tutaj od mojego ostatniego pobytu w 2010 roku to kolejka linowa, łącząca dolne i górne miasto. Nie odmówiliśmy sobie przyjemności przejażdżki. Bilet nie specjalnie drogi - tylko 5.00€. Rodzicom wytargowałem 10% zniżki dla seniorów. Dzięki temu można było porównać panoramę Porto z dołu i z góry.

Po wjechaniu na górę zanim przeszliśmy mostem na stronę Porto weszliśmy jeszcze na punkt widokowy koło klasztoru mieszczącego się tuż przy moście.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
gucio
gucio - 2017-02-06 10:26
Tak z ciekawości. Seniorzy to do 60 czy 65 ?

joael
joael - 2017-02-06 19:39
Zniżki dla Seniorów są od 65 roku życia, choć moja mama jest trochę młodsza. Ale ojciec zawsze pokazuje legitymację jak chcą potwierdzenia uprawnień.

tasiemiecc
tasiemiecc - 2017-02-08 15:26
Twojej mamie dałabym 50 lat - max ;)

joael
Dominik Ch