Geoblog.pl    joael    Podróże    2017-Doha-Szanghaj-Bangkok    Nocą miasto nie śpi
2017
lis

Nocą miasto nie śpi

Chiny
Chiny, Shanghai (cn. 上海)

TEMPERATURA: 21°C
POGODA: pochmurno

Z lotniska do hotelu Ibis jechałem metrem z 1 przesiadką dobre 1,5h. Okazało się że te 35km to całkiem spory kawałek drogi. Dobrze że wybrałem hotel blisko metra, i nie trzeba było jechać autobusem, bo byłby problem - o tym dalej.

Z Polski zabrałem ze sobą tylko 300 Juanów (skrót CNY). W hotelu przy zameldowaniu Pan nie rozumiał że nie mam całej kwoty (wybrałem zapłatę na miejscu) i zaraz idę na miasto żeby wymienić dolary. Chciał koniecznie zastaw. Do tego nikt z obsługi nie mówił po angielsku - co jak się później okazało jest tutaj standardem.

Przebrnąłem przez meldunek, zostawiłem zastaw 100 USD, dostałem klucz do pokoju. Cichy, na 6 piętrze. Jak to Ibis, standard na całym świecie taki sam. Odświeżyłem się i jadę na miasto.

Po 30min wysiadłem na głównej ulicy handlowej Nanjing Road. Od razu zostałem nagabywany na różne rzeczy. Sex, herbata, do wyboru do koloru. Kantory zamknięte, banki też. Na szczęście jedna Pani która chciała zaprowadzić mnie na masaż wymieniła mi dolary po dobrym kursie 1 USD = 6,50 CNY.

Przespacerowałem się w tę i z powrotem główną ulicą i dotarłem do promenady Bund. Ślicznie oświetlona. Tak samo jak super widok na drugi brzeg. Dużo spacerowiczów, w tym Europejczyków.

Zgłodniałem. Zacząłem się rozglądać za kolacją, bo było już dawno po zmroku. Ceny wysokie. I do tego nie po angielsku. Stąd zdecydowałem się na jedzenie uliczne. Pierożki z różnym nadzieniem - koszt 16 CNY, czyli ok. 9 PLN. Przed 21 wracam do hotelu, żeby się porządnie wyspać :)

wiza do Chin
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Chin. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Chin, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
mirka66
mirka66 - 2017-11-12 19:14
Pięknie wygląda nocą.

joael
joael - 2017-11-12 19:20
Bardzo fajny klimat

marianka
marianka - 2017-11-13 09:59
O, bardzo ciekawe, że nawet w międzynarodowej sieci hoteli angielski nie jest standardem.

joael
Dominik Chrzanowski
zwiedził 23.5% świata (47 państw)
Zasoby: 1617 wpisów1617 949 komentarzy949 19391 zdjęć19391 186 plików multimedialnych186

24.09.2018 - 24.09.2018

03.03.2018 - 03.03.2018