Geoblog.pl    joael    Podróże    2018-Armenia    Twierdza Erebuni
2018
wrz

Twierdza Erebuni

Armenia
Armenia, Yerevan (am. Երևան)

TEMPERATURA: 24°C
POGODA: świeci słońce

Po powrocie do stolicy, jeszcze przed obiadem jadę zwiedzić starożytną twierdzę Erebuni, pochodzącą z czasów gdy na tutejszej ziemi istniało królestwo Urartu. Ruiny Erebuni znajdują się na wzgórzu Arin Berd w obrębie współczesnego Erywania. Miasto zostało założone przez króla urartyjskiego Argisztiego I w 782 roku p.n.e. Miało chronić północną granicę państwa w Dolinie Ararat.

Wstęp do muzeum i twierdzy jest płatny - 1000 AMD, za możliwość fotografowania zabytków w muzeum istnieje dodatkowa opłata. Twierdza (jej pozostałości) nie robią jakiegoś specjalnego wrażenia, ale widoki z jej wzgórza już tak.

Po drodze przejechałem także przez dwie dzielnice mieszkaniowe położone na wzgórzach za centrum. Typowe sypialnie. Tak wyglądało u nas na przełomie lat 80/90. Tu dopiero widać jak dużo im brakuje do zachodniej Europy.

wiza do Armenii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Armenii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Armenii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Chrzanowski
zwiedził 25.5% świata (51 państw)
Zasoby: 1802 wpisy1802 1010 komentarzy1010 23187 zdjęć23187 206 plików multimedialnych206

28.09.2019 - 28.09.2019

01.01.1970 - 01.01.1970