Geoblog.pl    joael    Podróże    2020-Gran Canaria    Kanaryjskie Monako

Hiszpania
Hiszpania, Puerto de Mogán

TEMPERATURA: 22°C
POGODA: świeci słońce

Po śniadaniu ruszamy autostradą GC-1 na zachód, na początek malowniczo położone miasteczko Puerto de Mogán. Parkujemy tuż przy plaży, znowu przydaje się karta ojca, bo inaczej trzeba było by płacić i szukać miejsca.

Na początek idziemy zobaczyć miasteczko portowe, prawie jak z bajki (mi nasunęła się myśl - no jak w Monako!), luksusowe jachty, klimatyczna niska zabudowa, w większości to apartamenty na wynajem. W oknie widziałem cenę 120.00€ doba (z dopiskiem last minute). Do tego przepięknie utrzymana zieleń. Sporo osób na spacerach mówi po szwedzku i chyba fińsku (domyśliłem się po ubiorze). Oczywiście norwegów też jest całkiem sporo.

Po obejściu portu rozdzielamy się, rodzice idą na kawę, my na plażę. Spotykamy się na obiedzie o 13-tej. Pierwszy raz chyba dobrowolnie zamawiam rybę, bo świeżo złowiona i Pani gwarantuje że jeżeli nie będzie smakować nie muszę płacić. Miała rację. Pycha. Nawet Eli zjadła. Do tego pierwszy raz mamy kontakt z kanaryjskimi krokietami - są różne wersje, my próbowaliśmy ziemniaczano-rybnych.

Po obiedzie idziemy na punkt widokowy ponad miasteczkiem.

Multimedia (2)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

• rozmiar: 0,00 B  |  dodano

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2672 wpisy2672 1349 komentarzy1349 37501 zdjęć37501 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024