Geoblog.pl    joael    Podróże    2020-Karkonosze-Saksonia    Twierdza Königstein
2020

Twierdza Königstein

Niemcy
Niemcy, Königstein

TEMPERATURA: 25°C
POGODA: świeci słońce

Po półgodzinnej jeździe przez lasy dojechałem do miasteczka Königstein nad którym góruje twierdza. Auto zostawiłem w garażu podziemnym marketu tuż koło stacji kolejowej. Do podejścia na górę prowadzą dwie drogi. Ja wybrałem oczywiście tę bardziej hardcor'ową (nieświadomie). 40min wspinaczki i już stałem przy kasie. Sporo ludzi jak na środek tygodnia. Bilet wstępu kosztuje sporo bo 12.00€. Ale za takie widoki warto zapłacić.

Nie doczytałem czy kiedykolwiek twierdza została zdobyta?! Przy takich murach raczej mało prawdopodobne. Jako że to czas COVID-19, nie wchodziłem do obiektów (poza zbrojownią), przeszedłem się wzdłuż murów które mają ponad 1km. Zjadłem drugie śniadanie w słońcu i wróciłem do miasteczka. Małe, ale urocze.

Po spacerze siadłem przy głównym placyku na małe co nieco. Jakby to było być w Niemczech i nie zjeść Currywurst?! Kiełbaska fajnie doprawiona, a zamiast posypki sos Curry. Ostrz. Do tego frytki. Koszt 7.10€ razem z napojem.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zula - 2020-09-25 08:52
Piękne widoki...i piękne zdjęcia!

joael
joael - 2020-09-25 08:54