Geoblog.pl    joael    Podróże    2022-Gruzja *    Z jeziora Żółwi na zamek

Gruzja
Gruzja, Tbilisi

TEMPERATURA: 20°C
POGODA: świeci słońce

Ostatni dzień w Gruzji był bardzo słoneczny, szkoda że moje dziewczyny które były na początku wycieczki miały tylko deszczową pogodę. Po wymeldowaniu się z hotelu i zostawieniu bagaży, pojechałem autobusem nr 354 do dzielnicy Vake, skąd kolejką linową za 1 GEL wjechałem na górę, pod samo jezioro Żółwi, gdzie byłem 2 dni temu. Pół godziny siedziałem nad jeziorem w słońcu delektując się kawą i patrząc na kaczki i łabędzie.

Mając dużo czasu do wylotu, na dziś zaplanowałem trekking od jeziora przez góry i park na wzgórze Mtatsminda, i dalej do zamku. Przejście całego odcinka z przerwą na świeżo pieczone pączki zajęło mi prawie 3h. W parku odbywał się festyn z degustacją wina.

Po zejściu do miasta wybrałem się na obiad do irańskiej restauracji Kebab House. Bardzo dobra, polecam. Po obiedzie miałem jeszcze sporo czasu, więc przespacerowałem się do parku Dedaena, gdzie był festyn sportowy, i dalej przez ulicę Rustaveli do metra, bo trzeba się było wrócić do Ibisa po bagaż. Pod parlamentem były protesty w obronie byłego prezydenta Saakashvilego.

marianka - 2022-12-11 14:26
O wow, wiele bym dała, żeby być w Gruzji na Festiwalu Wina!

joael
joael - 2022-12-11 16:28
@marianka Co rok jest o tej samej porze roku, na początku października, najtańsze bilety można kupić do Gruzji na ok. 2 miesiące przed podróżą

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2672 wpisy2672 1349 komentarzy1349 37501 zdjęć37501 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024