Geoblog.pl    joael    Podróże    2022-Kreta    Północne wybrzeże
2022

Północne wybrzeże

Grecja
Grecja, Ágios Nikólaos (gr. Άγιος Νικόλαος)

TEMPERATURA: 29°C
POGODA: świeci słońce

Po całym dniu jeżdżenia dojechaliśmy do celu czyli do Agios Nikólaos na północnym wybrzeżu. Po drodze jeszcze stanęliśmy w Ierapetra, ale miasteczko mało ciekawe, mimo iż największe na południu wyspy.

Ponieważ zostajemy tutaj na 3 noce, wybraliśmy hotel Apollon blisko centrum i plaży, oraz restauracji. Jak to w centrum ciężko z miejscem do parkowania. Na szczęście tata miał kartę inwalidy, więc stawaliśmy za zakrętem blisko hotelu. Sam obiekt w porządku, smaczne śniadania, minus to lokalizacja przy gwarnej ulicy, gdzie do późna słychać odgłosy miasta. Był basen, ale nie korzystaliśmy.

Po odświeżeniu poszliśmy na mały rekonesans i kolację. Ceny jedzenia już o kilka Euro wyższe niż wczoraj w Siti. Miasteczko bardzo fajne. Na jego środku jest wzgórze z rondem im. Venizelou, na które prowadzą dwie równoległe ulice ze sklepikami i tak samo w dół do portu. Unikalne jest także wewnętrzne jeziorko Limni Voulismeni koło portu. Pierwszy raz coś takiego widziałem, tym bardziej że u góry jest klif, zabudowany budynkami z barami.

Do hotelu wracaliśmy już po zmroku okrężną drogą przez port i wzdłuż wybrzeża ulicą Pagalou.

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2703 wpisy2703 1357 komentarzy1357 37798 zdjęć37798 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024