Geoblog.pl    joael    Podróże    2023-Rumunia *    Kolejna perełka architektury
2023

Kolejna perełka architektury

Rumunia
Rumunia, Viscri

TEMPERATURA: 24°C
POGODA: świeci słońce

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się że po drodze do Braszowa jest tyle interesujących miejsc. Kawałem za Saschiz skręciłem na drogę 104L, którą dojechałem do wioski Viscri, w której zachował się jeszcze ładniejszy ufortyfikowany kościół. Wstęp 15 RON (tu można płacić kartą).

Warowne kościoły powstawały w okresie gdy na te tereny przybyli Sasi (XIII wiek). Jednak z badań archeologicznych wynika, iż na tym wzgórzu kościół powstał ok 100 lat wcześniej, zbudowany najprawdopodobniej przez Seklerów. Nie do końca jest znane pochodzenie tej społeczności, uważa się ich za odłam Węgrów, jeszcze do dziś mieszkańcy tych terenów, czyli ich potomkowie mają świadomość węgierską, mówią dialektem węgierskim i kultywują zwyczaje węgierskie. Obowiązkowo przed domem wywieszają flagi madziarskie.

Sam warowny kościół jest bardzo dobrze zachowany i do tego bardzo fotogeniczny. Warto było poświęcić godzinę żeby tu dotrzeć.

zula - 2023-10-05 18:46
Wyjątkowe miejsce a zdjęcia bardzo ładne!

joael
joael - 2023-10-05 18:51
Prawdę mówiąc nie słyszałem o tych miejscach zanim tu nie przyjechałem. Info znalazłem w Turist Center w Sighisoarze

marianka - 2023-10-06 09:34
Przepiękne miejsce!

Biancas
Biancas - 2023-11-27 18:27
Łał. Ale fajna miejscówka!

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2696 wpisów2696 1350 komentarzy1350 37670 zdjęć37670 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024